Clementine Beauvais 'Pasztety, do boju!'

pasztety do boju

Trzy nieznane sobie dziewczyny - Mireille, Astrid i Hakima, wygrywają konkurs, ale... nie taki zwykły. To facebookowy konkurs na Złotego, Srebrnego i Brązowego Paszteta, czyli najbrzydszą dziewczynę w szkole. Macie rację, uronią kilka łez. Ale to tylko krótkotrwały smutek, bo dziewczyny pod wodzą Mireille chcą wprowadzić w życie pewien plan. Każda z nich z innego powodu postanawia pojechać do Paryża. Trzy nastolatki pod opieką niepełnosprawnego brata Hakimy wyruszają na rowerową wyprawę, a po drodze zamierzają sprzedawać, o ironio, pasztety. Tak rozpoczyna się zwariowana przygoda, która przypomni nam, co to są prawdziwe zakwasy, jak rodzi się przyjaźń i jak można zdobyć sławę będąc nastolatką.

Obok trudnych tematów jak znęcanie się, cyberprzemoc, kalectwo i samotność jakie autorka porusza w tej książce, znajdziemy olbrzymie pokłady humoru, przyjaźni. Bo przy odpowiednim podejściu i wsparciu możemy radzić sobie z różnymi problemami. C. Beauvais nie owijając w bawełnę uczy nas też tolerancji i całkiem innego podejście do trudnych sytuacji.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Pasztety, do boju!
Autor: Clémentine Beauvais
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2017
Gatunek: literatura młodzieżowa

Magdalena Królikowska

magdalena krolikowskaPedagog, technik ochrony środowiska, bibliotekoznawca. Interesuje się dziećmi, upcyklingiem i książkami – tymi dla dzieci i młodzieży, kryminałami, fantastyką, na nowo odkrywa komiks oraz wciąż zagłębia się w historię II WŚ.

Ma słabość do gór, pierników i wielkich kubków pełnych herbaty. .