Aneta Jadowska 'Trup na plaży i inne sekrety rodzinne'

trup na plazy

Jadowska znana jest szerszej publiczności Czytelników jako autorka książek z działu fantastyki. Teraz w nasze ręce przekazuje kryminał w lekkiej formie. Poznajemy pierwszą pozycję z nowego cyklu, z Ustką w tle. Główna bohaterka Magda Garstka wraca nad polskie morze, do babci, by pomóc prowadzić pensjonat. Dziewczyna zaczyna też pracę jako kelnerka. Wakacyjny wyjazd miał być formą oderwania się od dotychczasowej rzeczywistości oraz odnowieniem kontaktów z rodziną. Jednak przy porannym spacerze po plaży znajduje... trupa. Policyjne śledztwo utknęło w martwym punkcie, a Magda postanawia sama powęszyć i rozwiązać zagadkę.

Lekka, łatwa forma, zabawne dialogi – to przepis na udaną książkę. Przepis na dobrze spędzony wieczór. Ale oprócz zwariowanych przygód detektywistycznych Magdy, Autorka przemyciła do książki ważne tematy społeczne. Czekam teraz na kolejną część.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Trup na plaży i inne sekrety rodzinne
Autor: Aneta Jadowska
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: 2018
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

Magdalena Królikowska

magdalena krolikowskaPedagog, technik ochrony środowiska, bibliotekoznawca. Interesuje się dziećmi, upcyklingiem i książkami – tymi dla dzieci i młodzieży, kryminałami, fantastyką, na nowo odkrywa komiks oraz wciąż zagłębia się w historię II WŚ.

Ma słabość do gór, pierników i wielkich kubków pełnych herbaty. .