Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Aaron Frisch 'Czerwony Kapturek w wielkim mieście'

czerwony kapturek w wielkim miescie 1

Baśń wszystkim znana, w roli głównej Czerwony Kapturek. Niby ten sam, ale jednak odmieniony.  Za sprawą magicznych ilustracji Roberto Innocentiego, historia odgrywa się w całkiem innym lesie, niż ten nam znany z baśni Braci Grimm. Jest to miejska dżungla, przez którą to przyjdzie się przedrzeć Sophii w drodze do Babci. Sophia, bo takie jest jej nowe imię. Sercem dżungli tutaj jest centrum handlowe a zły wilk przybrał mroczną postać z ciemnego zaułka. Zdecydowanie jest to opowieść, której uwaga koncentruje się głównie na obrazie. Wiele się dzieje w świecie współczesnego Czerwonego Kapturka. A co Sophia niesie Babci?  Przekonajcie się sami.

czerwony kapturek w wielkim miescie 2

Książka dla dzieci, ale również dorośli nie powinni się jej bać, bo zdecydowanie na zainteresowanie zasługuje Roberto Innocenti – włoski ilustrator, który nadaje nowy obraz klasyce literatury m. in. Pinokiu, Dziadkowi do Orzechów.

 

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

 

Metryczka książki|closed


Tytuł: Czerwony Kapturek w wielkim mieście
Autor: Aaron Frisch
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2014
Gatunek: Literatura dziecięca

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok