• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Anna Castagnoli 'Złota klatka czyli Prawdziwa historia księżniczki czystej krwi'

zlota klatka 1

Złota klatka, czyli Prawdziwa historia księżniczki czystej krwi. Walentyna, córka cesarza:

„Miała 390 par butów. 812 kapeluszy.
50 pasków z wężowych ogonów.
Ale nade wszystko lubiła ptaki."
Każdy z ptaków mieszkał w tak wielkiej klatce, że można by spokojnie w niej zamieszkać. W każdej klatce pojawia się inny mieszkaniec: ptak ze szklanymi skrzydłami, kolorowym dziobem, plujący wodą.

zlota klatka 2Do pełni szczęścia Walentynie brakuje tylko ostatniego właściciela klatki – złotej klatki. Oczywiście córce cesarza nie przystoi poszukiwać samej tych wszystkich pięknych ptaków, robią to dla niej poddani. Długo przychodzi jej czekać na wymarzonego ptaka, czy w końcu się go doczeka?
Złota klatka to niezwykła baśń o pogoni za pięknem, a może za prawdziwym przyjacielem? Oceńcie sami.
Część historii została już zdradzona powyżej, ale najważniejsze przed Wami, bo Złota klatka to przede wszystkim przepiękne ilustracje flamandzkiego artysty - Carlla Cneuta.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Metryczka książki|closed

Tytuł: Złota klatka czyli Prawdziwa historia księżniczki czystej krwi