Patrick DeWitt 'Bracia Sisters'

bracia sistars
Dziki Zachód, lata pięćdziesiąte dziewiętnastego wieku. Dwóch braci, świetnych zabójców przemierza Amerykę w poszukiwaniu obiektu zlecenia. Zimne dranie mają jednak całkiem ludzkie uczucia i przygody. Czasem boli ząb, czasem umiera koń, a czasem tak zwyczajnie doskwiera samotność. Nie można jednak się mazgaić bo Dziki Zachód to nie miejsce dla słabeuszy. Umrą wszyscy, ale Ci którzy są słabi i niezdecydowani jakby trochę szybciej. Dużo szybciej. Autor o bohaterach swojej książki mówi: „Każdy wie, kim jest i nikt nie wątpi w siebie, chyba że jest tchórzem.” Tak wygląda selekcja naturalna.

Świat (bohaterowie także) w powieści DeWitt'a jest brutalny, brudny, pełen przypadkowości, ale też nie sposób mu odmówić pewnej dozy romantyzmu i wrażliwości. Wymyka się z ram stereotypów, a to sprawia, że lektura daje dużo satysfakcji.

Bracia Sisters to idealna pozycja dla wszystkich fanów czarnego humoru oraz twórczości filmowej braci Coen.

Recenzja pierwotnie ukazała się na salomonik.eu

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Bracia Sisters
Autor: Patrick DeWitt
Wydawnictwo: Czarne
Rok wydania: 2013
Gatunek: literatura współczesna

Szymon Szostok

szymon szostokZ wykształcenia politolog, z zawodu informatyk, a prywatnie miłośnik kina i zwierząt.
Od kilku lat prowadzi bloga salomonik.eu, na którym wylewa swoje zachwyty i frustracje dotyczące poznawanej kultury (ludzkiej również).
Lubi dobre wspomnienia i dlatego wielokrotnie ogląda te same filmy i czasem zachowuje się jak bajtel w zabawkowym.
Je mięso ;)