Cieślak Aleksandra 'Książka do zrobienia'

ksiazka do zrobienia 1

Jakiś czas temu obserwowaliśmy wielki boom na książki typu "niszcz i twórz" (patrz "Zniszcz ten dziennik"). Biorąc do ręki dzieło Oli Cieślak spodziewałam się podobnej pozycji. O bogowie, jakże się myliłam. I całe szczęście.
"Książka do zrobienia" to małe arcydzieło. Książka o tworzeniu książki. I to my Czytelnicy duzi i mali, możemy dać upust swojej kreatywności. A przy tym wszystkim możemy poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą książek, ich budowy, rodzajów czcionki, typografii czy szeroko pojętej grafiki. Autorka prowadzi nas za rączkę byśmy mogli poznać kompozycję książki.

ksiazka do zrobienia 2
Jako bibliotekarza cieszy mnie każda nowa książka w mych łapkach, ale ta pozycja wzbudziła mój zachwyt. Oprócz dobrej zabawy, którą mamy zapewnioną na kilka wieczorów, Autorka przekazała nam sporo wiedzy dotyczącej projektowania i tworzenia papierowych dzieł. Oprócz tego zostaliśmy zaproszeni do świata Oli Cieślak – poznajemy muzykę, która inspiruje; książki, które warto przeczytać by lepiej zrozumieć świat, poszerzyć horyzonty. Co ja będę zachwalać, biegnijcie do biblioteki, wypożyczcie i... bawcie się dobrze.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Książka do zrobienia
Autor: Cieślak Aleksandra
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2017
Gatunek: Literatura dziecięca

Magdalena Królikowska

magdalena krolikowskaPedagog, technik ochrony środowiska, bibliotekoznawca. Interesuje się dziećmi, upcyklingiem i książkami – tymi dla dzieci i młodzieży, kryminałami, fantastyką, na nowo odkrywa komiks oraz wciąż zagłębia się w historię II WŚ.

Ma słabość do gór, pierników i wielkich kubków pełnych herbaty. .