tata ucieka z cyrkiem

Autor przedstawia obraz rodziny, w której mama pracuje, a domem i dwójką dzieci zajmuje się tata. Tata, który chyba czuje się troszkę nie na miejscu, jest roztargniony, a jego myśli zaprząta coś innego – marzenia. Marzenia o tym by być częścią cyrkowej trupy, mieć umięśnione ciało i stać się kimś kogo warto podziwiać. Po odwiedzinach w cyrku tata znika, przysyła kartki z różnych stron świata z informacjami o swoich postępach i przygodach. Dzieci tęsknią.
Gdy wraca z cyrkiem, jest gwiazdą przedstawienia. Dzieci są zachwycone... tym, że tata wrócił i jest szczęśliwy. Cyrk to tylko dodatek, który jednak wkrada się w życie rodzinne.
Tu jednak nic nie zdradzę, musicie sprawdzić sami.tata ucieka z cyrkiem 2Temat niespełnionych marzeń dotyczy każdego.
Książka jest uniwersalna ze swym przesłaniem, a piękne, proste i schematyczne ilustracje autorstwa Rutu Modan wzbogacają tę książkę, nadając jej charakter picture book.

 

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

 

Metryczka książki


Tytuł: Tata ucieka z cyrkiem
Autor: Etgar Keret
Wydawnictwo: Nisza
Rok wydania: 2011
Gatunek: Literatura dziecięca

Notka o autorze

Magdalena Królikowska

magdalena krolikowskaPedagog, technik ochrony środowiska, bibliotekoznawca. Interesuje się dziećmi, upcyklingiem i książkami – tymi dla dzieci i młodzieży, kryminałami, fantastyką, na nowo odkrywa komiks oraz wciąż zagłębia się w historię II WŚ.

Ma słabość do gór, pierników i wielkich kubków pełnych herbaty. .