• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Heinrich Hoffman 'Złota różdżka"

zlota rozdzka

Czytając tą książkę można mocno się przestraszyć? Wydawać by się mogło, że to kolejna bajka do czytania dzieciom. Jednak ta właśnie bajka ma wymiar specjalny! z przeznaczeniem dla niegrzecznych dzieci. Proste rymy, nieco sielskie zamieniają się w pełne grozy i dramatyczności historie, których celem jest przestrzeganie dzieci przed występkami i ciekawością, której konsekwencje mogą okazać się bardzo nieprzyjemne. Wyolbrzymienie konkretnych sytuacji jest celowe, by doprowadzić do okoliczności, w których dostrzeżemy ośmieszanie bohaterów i zaczniemy po cichutku chichotać.
Pamiętajmy, że bajki zostały napisane w XIX wieku. Dlatego poszczególne słowa, wzbogacone wówczas obrazem były czymś zupełnie nowym. Ich odbiór też był całkowicie inny. Złota różdżka została bowiem uznana za pierwszą książkę obrazkową.

Książkę można znaleźć w bibliotece w dwóch odsłonach, jedną z 1987 roku w oryginalnym formacie (z ilustracjami Heinricha Hoffmana) oraz w całkowicie zmienionej formie i tłumaczeniu (między innymi Michała Rusinka) z ilustracjami Justyny Sokołowskiej z 2017 roku. To ciekawy pomysł na wspólną zabawę z książką i poszukiwanie różnic, których dzieci uwielbiają szukać.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Metryczka książki|closed

Tytuł: Złota różdżka