• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Marine Carteron 'Podpalacze książek'

podpalacze ksiazek

Nie sposób polecić wybranego tomu, gdyż książki czyta się lawinowo. Trylogia Marine Cateron to więcej niż przygoda. To historia, którą łączy przyjaźń i wspólny cel - walka ze złem. To książka wielopokoleniowa, bo jej bohaterami są trzy generacje rodziny Marsów: dziadkowie, rodzice, dzieci. Główna uwaga skupia się jednak wokół nastoletniego rodzeństwa: Cezaryny i Augusta. Oboje mają w sobie ciekawość świata, która okazuje się niesamowitą bronią w sytuacjach krytycznych. Rodzina Marsów należy do tajemniczego Bractwa. Ojciec Cezaryny i Augusta, kustosz w Bibliotece Narodowej, ginie w tajemniczych okolicznościach. Dodatkowej zagadkowości dodaje fakt, że dziadkowie mieszkają w dawnej posiadłości templariuszy oraz pojawianie się grupy, które chce zawładnąć umysłami ludzi. W jaki sposób? Przekonajcie się sami.

podpalacze ksiazek 2
Autorka niewątpliwie ma smykałkę do tego, jak zachęcić do czytania. Mariane Carteron jest nauczycielką, która ma wykształcenie z zakresu archeologii i historii sztuki, co niewątpliwie przekłada się dodatnio na fabułę książki. Zachęcam wszystkich młodych czytelników do pochłonięcia „Podpalaczy książek”.

Książki z serii znajdziecie w naszej bibliotece:
1. Moja siostra wojowniczka
2. Mój brat strażnik