Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

David Walliams 'Cwana Ciotuchna'

cwana ciotuchna

Cwana Ciotuchna przeobraża rzeczywistość na własną korzyść, usiłując się wzbogacić i odziedziczyć opactwo Saxby Hall. Dopuszcza się przy tym wielu występków i kłamstewek. Oprócz tytułowej bohaterki, pojawia się również Stella – bratanica rzeczonej Ciotuchny, która pozostaje pod opieką ciotki i jest prawowitą dziedziczką majątku Saxbich.
Książka kryje w sobie wiele zagadek, podczas jej czytania można poczuć się niczym detektyw, który podąża kartka po kartce ku rozwiązaniu tajemnicy.

 

Na uwagę zasługuje również drugoplanowa, ale nie mniej ważna postać – Wagner, sowa bawarska. Ma niesamowite zdolności i atrybuty, które w niczym nie przypominają sowich zwyczajów. Jedno jest pewne, że w książkach Walliamsa (nie tylko w tej) nie brakuje zabawnych sytuacji i sporej dawki śmiechu. Wciągniecie w historie, następuje błyskawicznie, niemalże po wzięciu książki do ręki.


Cwana Ciotuchna to graficznie dopracowana powieść z dreszczykiem emocji dla młodego odbiorcy,

cwana ciotuchna 2

gdzie genialne ilustracje Tonego Rossa świetnie komponują się z tekstem, który zaserwował autor. Na każdego czytelnika czeka niespodzianka. A jaka? Sami się przekonajcie.
Książki Davida Walliamsa zostały już przetłumaczone na 53 języki i stale znajdują się na brytyjskich listach bestsellerów. Polecam uwadze również pozostałe książki Domu Wydawniczego Mała Kurka, który podejmują poważne tematy, przemycając je w wielu zabawnych sytuacjach.
NAJLEPSZA KSIĄŻKA ROKU 2017 Granice.pl w kategorii "Dla młodzieży".

 

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

 

Metryczka książki|closed


Tytuł: Cwana ciotuchna
Autor: David Walliams
Wydawnictwo: Mała Kurka
Rok wydania: 2017
Gatunek: literatura młodzieżowa

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok