DNI POLSKO-CZESKIE

Joanna Sędzikowska 'Psy z piekła rodem. Zdobywca świata'

psy z piekla rodem 1

Gdybym miała wymienić książkę, która najbardziej zmieniła moje życie, to bez wahania wskazałabym Psy z piekła rodem Joanny Sędzikowskiej. Nie, żadne doniosłe dzieło filozoficzne, religijne, czy reprezentujące nurt literatury motywacyjnej. Do zmian w życiu skłoniła mnie opowieść o malamutach i domach tymczasowych.

Joanna Sędziowska w swojej książce opisuje pierwsze zauroczenie psem, o rasie którego nie wiedziała kompletnie nic. Zachwyt szczeniakiem z charakterem, psim dzieckiem, jakie zdominowało jej myśli i serce. Chwile, w których mogła zaprosić Raptora do domu i tych wszystkich, w których uczyli się siebie wzajemnie Joanna i jej rodzina oraz pies. Malamut alaskański.

psy z piekla rodem 2W świecie wolontariuszy kocich jest powiedzenie, że jeden kot generuje drugiego. Myślę, że nie dotyczy to tylko kotów, że możemy tę kategorię spokojnie rozszerzyć na wszelkie zwierzęta. Nastał bowiem dzień, w którym Autorka uświadomiła sobie z całą wyrazistością, że jej pies potrzebuje towarzysza. Co ciekawe – poszukała sposobu, który pozwolił Raptorowi mieć kompana i który równocześnie pozwolił uratować komuś życie. Ona i jej rodzina stworzyli dom tymczasowy dla psów będących pod opieką Fundacji Adopcje Malamutów.

Psy z piekła rodem
to ksiązka oddająca hołd psom północy - ich mądrości, charakterowi, sprytowi, rozwadze i temu, jak idealnymi towarzyszami życia mogą być, jeśli tylko zechcemy z nimi współpracować. To także hołd oddany tym wszystkim, którzy przygarniają do swoich domów i serc niechciane zwierzęta, te które trafiają na ulice i do schronisk z powodów mniej lub bardziej błahych, z powodu tego, że wciąż w ludziach pokutuje przekonanie, że to „tylko pies”.

psy z piekla rodem 3

25 maja, o godz. 17:00 w Filii nr 20 (ul. Strzelców Bytomskich 21 B, Dąbrówka Mała) Joanna Sędzikowska opowie o tym, jak ważne są domy tymczasowe i jakie są psy północne. Zapraszam, z całego serca.

A co zmieniła ta książka w moim życiu? Jestem domem tymczasowym dla psów z Fundacji Adopcje Malamutów :)
Zmieniam kolejne życia, te czterołape, z ogonami.

Książka niebawem w bibliotecznych nowościach.

Tytuł: Psy z piekła rodem. Zdobywca świata
Autor: Joanna Sędzikowska
Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania: 2018
Gatunek: hobby

Monika Badowska

monika badowskaPromotorka czytelnictwa i działań kulturotwórczych. Autorka istniejącego od 10 lat bloga prowincjonalnanauczycielka.pl, z którego dowiedzieć się można o czytaniu, książkach, pisaniu, o tym, co warto i z kim poczytać oraz o zwierzakach, bez których dom staje się nudny. Pasję do czytania połączyła z życiem zawodowym i stoi na czele zespołu rozmiłowanych w literaturze, zajmujących się promowaniem działań proczytelniczych, pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Ceni audiobooki, bo dzięki nim udaje się jej poznawać kolejne literackie dzieła w czasie różnorodnych aktywności sportowych. Weganka ceniąca życie w każdym z jego przejawów.