Kwietniowe nowości (2018)

Nowości w MBP (kwiecień 2018)

Gdyby ktoś zapytał, które miejsce w bibliotece jest najciekawsze, bez wahania wskazałabym pomieszczenie Działu Gromadzenia. Pracownicy tego działu odpowiedzialni są za kupowanie książek, ich opracowywanie, abyście mogli bez kłopotu odnaleźć je w katalogu elektronicznym, przydzielanie poszczególnych tytułów do filii. Dla nas, pozostałych pracowników biblioteki, to miejsce, w którym podglądamy co nowego trafi do Waszych rąk i którego przestrzeń, wypełniona półkami pełnymi pachnących farbą drukarską książek, budzi naszą radość.

A co trafi do Was w tym miesiącu?

Książki związane z postaciami znanymi w świecie kultury: Wojciechem Młynarskim, Barbarą Stuhr, Orianą Fallaci, Teresą Torańską, Januszem Głowackim. Popularne kryminały (Remigiusz Mróz, Wojciech Nerkowski), literatura obyczajowa, zarówno polskich autorek (Agnieszka Olejnik, Maria Paszyńska, Natasza Socha, Joanna Szarańska (zapraszamy na spotkanie) i autorów zagranicznych wśród których prym wiedzie Fannie Flagg.

Najmłodszych czytelników i ich rodzicow ucieszą "Wszystko traktuję jako sztukę", rewelacyjna "Zwierzokracja", opowiadania związane z tematyką odzyskania niepodległości (z serii: Zdarzyło się w Polsce), a także kolejnym ważnym wydarzeniem w historii Polski, czyli świetna książka Katarzyny Ryrych "Wilczek". Po "Ciotkę Zgryzotkę" sięgną zapewne czytelniczki w różnym wieku, wszak wirus Jeżycyjady dotknął wiele z nas J

W Filii numer 7 na półkach pojawią się książki reprezentujące współczesną literaturę węgierską. Dyskusyjny Klub Książki działający w tej Filii wygrał je w „Dwa bratanki odkrywamy literaturę węgierską”.

Zachęcam - wybierzcie się do biblioteki i sięgnijcie po coś z półki "nowości", nie zapominając o wersjach audio. A ja tymczasem podejrzę, co Dział Gromadzenia szykuje dla Was na maj.

Kwietniowe nowości - galeria

Monika Badowska

monika badowskaAutorka istniejącego od 2006 roku bloga prowincjonalnanauczycielka.pl, z którego dowiedzieć się można o czytaniu, książkach, pisaniu, o tym, co warto i z kim poczytać oraz o zwierzakach, bez których dom staje się nudny.
Pasję związaną z czytaniem i poznawaniem literatury połączyła z życiem zawodowym.
Czyta dużo i eklektycznie. To czy książka jest papierowa, czytana przez lektora, czy stanowi – jak pisał Stanisław Lem – kryształki z utrwaloną treścią, nie wpływa na przyjemność jaką odczuwa podczas obcowania ze słowem.
Różnorodnie aktywna sportowo. Prowadzi dom tymczasowy dla malamutów i kociąt. Ceni życie w każdym z jego przejawów; jest weganką.