Lato z Książką 2018

Marta Dymek 'Jadłonomia. Kuchnia roślinna - 100 przepisów nie tylko dla wegan'

jadlonomia

Wegetarianizm i weganizm cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Jednak nie każdy amator kuchni roślinnej ma świadomość jej bogactwa i różnorodności. Łatwo wpaść w rutynę kilku warzyw czy „nieśmiertelnej” soi. Marta Dymek przybywa z odsieczą i proponuje takie smakowitości, o jakich nawet nam się nie śniło! „Jadłonomia” to zbiór ponad 100 autorskich, najoryginalniejszych wegańskich przepisów, które podbiją serca/żołądki nawet zatwardziałych fanów kuchni mięsnej.
Książka jest pięknie wydana, zdjęcia potraw, autorstwa M.D., są bardzo apetyczne i już samo ich oglądanie sprawia przyjemność. Poprzeczka w kategorii książek kulinarnych zawieszona została wysoko.
„Jadłonomia” to poszerzająca kulinarne horyzonty pozycja obowiązkowa. To obietnica, iż nikt już nie zaśmieje się, że „kuchnia wege to tylko sałata i trawa”. Niech sięgnie po nią każdy; nawet ja, „roślinożerca” z 13-letnim stażem, z zachwytem odkryłam kuchnię roślinną na nowo.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Jadłonomia. Kuchnia roślinna – 100 przepisów nie tylko dla wegan
Autor: Marta Dymek
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2014
Gatunek: kulinaria, przepisy kulinarne, poradniki

Antonina Szymitowska

antonina szymitowskaSkandynawskie mroczne kryminały to Antoniny zdecydowany #1, ale chętnie sięga również po twórczość pióra S. Kinga, M. Bułhakowa, F. Kafki, A. Christie, Ch. Bukowskiego, M. Viewegha, K. Reichs czy książki podróżnicze lub iberoamerykańskie Jak widać, literacki misz-masz, ale bez romansów i literatury „kobiecej”. Lubi czytać po angielsku i hiszpańsku. Lubi też wschodnie sztuki walki, skandynawski black metal, kolorowe sukienki, hablar español z argentyńskim akcentem, upalne lato i spaghetti. Bardzo zaś nie lubi, gdy jej imię zdrabnia się Tosia lub Antosia. Dla wybranych może być Antoninką ;) Od 2004 roku nie je zwierząt, ale nikogo nie namawia do wegetarianizmu. To właśnie spod jej klawiatury wychodzi zdecydowana większość tekstów, które czytacie na naszej stronie.