Marta Dymek 'Jadłonomia. Kuchnia roślinna - 100 przepisów nie tylko dla wegan'

jadlonomia

Wegetarianizm i weganizm cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Jednak nie każdy amator kuchni roślinnej ma świadomość jej bogactwa i różnorodności. Łatwo wpaść w rutynę kilku warzyw czy „nieśmiertelnej” soi. Marta Dymek przybywa z odsieczą i proponuje takie smakowitości, o jakich nawet nam się nie śniło! „Jadłonomia” to zbiór ponad 100 autorskich, najoryginalniejszych wegańskich przepisów, które podbiją serca/żołądki nawet zatwardziałych fanów kuchni mięsnej.
Książka jest pięknie wydana, zdjęcia potraw, autorstwa M.D., są bardzo apetyczne i już samo ich oglądanie sprawia przyjemność. Poprzeczka w kategorii książek kulinarnych zawieszona została wysoko.
„Jadłonomia” to poszerzająca kulinarne horyzonty pozycja obowiązkowa. To obietnica, iż nikt już nie zaśmieje się, że „kuchnia wege to tylko sałata i trawa”. Niech sięgnie po nią każdy; nawet ja, „roślinożerca” z 13-letnim stażem, z zachwytem odkryłam kuchnię roślinną na nowo.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Jadłonomia. Kuchnia roślinna – 100 przepisów nie tylko dla wegan
Autor: Marta Dymek
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2014
Gatunek: kulinaria, przepisy kulinarne, poradniki

Antonina Szymitowska

antonina szymitowskaSkandynawskie mroczne kryminały to Antoniny zdecydowany #1, ale chętnie sięga również po inne powieści kryminalne oraz literaturę iberoamerykańską, niekoniecznie przepełnioną grozą i zbrodnią.
Lubi czytać po angielsku i hiszpańsku.
Lubi też wschodnie sztuki walki, skandynawski black metal, castellano rioplatense, upalne lato, spaghetti…
Nie lubi, gdy jej imię zdrabnia się Tosia lub Antosia. Od 2004 roku nie je zwierząt, ale nikogo do wegetarianizmu nie namawia.
To właśnie spod jej klawiatury wychodzi zdecydowana większość tekstów, które czytacie na naszej stronie.