Gunilla Bergstrom 'Seria książek o Albercie Albertsonie'

albert albertson

Albert to zwykly chłopiec, przedszkolak, czasami wesoły, czasami smutny, rozrabiający, zadający trudne pytania. Najzwyklejszy dzieciak pod słońcem. Czemu więc warto sięgnąć po książki z tej serii? Bo nasz bohater jest jak inne dzieci – ciekawy świata, ma bujną wyobraźnię, angażuje się we wszystko całym sobą i ma zwyczajne problemy. Nas (Czytelników dużych i małych) zachwycą pomysły Alberta, jego sposoby radzenia sobie z duchami, chłopakami z osiedla, dziewczynami, a nawet nudą.

Seria książek o Albercie Albertsonie powstała w Szwecji w latach siedemdziesiątych. Nie załamujcie jednak rąk – teksty są nadal aktualne, a obrazki urzekają kolorem i prostą formą. Nie są to jednak publikacje o charakterze edukacyjno-wychowawczym, choć można na ich podstawie porozmawiać z dziećmi o Albercie i jego pomysłach. Książki z tej Zakamarkowej serii są ciepłymi, pełnymi humoru opowieściami o przygodach małego chłopca, które ukrzekają całą rodzinę. Przedstawią nam paletę emocji przeżywanych przez kilkulatka i świat dorosłych widziany oczami dziecka.

Szwedzka ziemia rodzi wspaniałych pisarzy dziecięcych, których książki po latach nie tracą nic na watości.

Książki znajdziecie w naszej bibliotece. Wystarczy w katalogu OPAC wpisać autora.

Tytuł: Seria książek o Albercie Albertsonie
Autor: Gunilla Bergstrom
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: od 2012
Gatunek: Literatura dziecięca

Magdalena Królikowska

magdalena krolikowskaPedagog, technik ochrony środowiska, bibliotekoznawca. Interesuje się dziećmi, upcyklingiem i książkami – tymi dla dzieci i młodzieży, kryminałami, fantastyką, na nowo odkrywa komiks oraz wciąż zagłębia się w historię II WŚ.

Ma słabość do gór, pierników i wielkich kubków pełnych herbaty. .