Jurdic Manuro 'Łzy bogini Nuwy'

lzy bogini
Książka, w której każdy z nas jest głównym bohaterem – my, czytelnicy tworzymy fabułę, to taka papierowa wersja gier RPG. Z krótkiego wstępu dowiadujemy się kim jesteśmy, jakie mamy umiejętności, jakie są zasady gry oraz cel naszej misji – i wkraczamy do akcji. Wybieramy jedną z trzech dróg w azjatyckim mieście, próbujemy namierzyć jednego z trzech złodziei łez bogini. Myślicie, że to łatwe? Otóż niekoniecznie. Musimy w każdym komiksowym okienku dokonywać wyboru, a on pociąga za sobą konsekwencję. Po podjęciu złej decyzji możemy zostać ranni, porwani, spotkać na swojej drodze potwora, a nawet stracić życie. Zmagamy się z gildiami, żebrakami, ukrywamy się w przebraniu, rozwiązujemy zagadki i... I to od nas zależy, czy zwyciężymy w tej grze.

Świetna książka dla fanów komiksu, gier, przygód i zagadek, ach, dobra dla każdego. Świetne rysunki Jurdica Benjamina zachwycają. Ja przeczytałam ją kilka razy, by przejść wszystkie drogi. My, bibliotekarze tacy jesteśmy, chcemy wiedzieć wszystko.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

W serii Komiks, w którym bohaterem jesteś ty polecam również:
Rycerze: dziennik bohatera
Wilkołak

a małym Czytelnikom -
Rycerz Lwie Serce: książka-gra, której bohaterem jeteś ty!

(tekst pierwotnie ukazał się na: biblionetka.pl)

Tytuł: Łzy bogini Nuwy
Autor: Jurdic Manuro
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Rok wydania: 2017
Gatunek: komiks

Magdalena Królikowska

magdalena krolikowskaPedagog, technik ochrony środowiska, bibliotekoznawca. Interesuje się dziećmi, upcyklingiem i książkami – tymi dla dzieci i młodzieży, kryminałami, fantastyką, na nowo odkrywa komiks oraz wciąż zagłębia się w historię II WŚ.

Ma słabość do gór, pierników i wielkich kubków pełnych herbaty. .