Emily Carroll 'Przez Las'

przez las

Taki mały, niepozorny komiks, który kryje w sobie kilka niespodzianek.
Pierwszą z nich jest bardzo dobre wydanie. Wertując ten album byłem pod wrażeniem soczystości rysunków, w których nie ma zbyt wielu barw. Takie rzeczy cieszą oko. Drugim wielkim zaskoczeniem jest fabuła. Mamy pięć krótkich, strasznych historii, które są adresowane dla młodszego czytelnika. Nie bójmy się tego powiedzieć - jest to komiksowy horror. Nie chodzi o krwawe sceny, które występują, ale przede wszystkim o warstwę narracyjną. Fabuły historii są mocno wieloznaczne i w pewien sposób niepokojące. A może nie one są niepokojące tylko nasze lęki? No bo przecież wszyscy boimy się tego co nieznane w ciemnym lesie, który żyje obok nas. Strach jest w nas głęboko schowany, mamy przecież elektryczność, która nas broni, ale jak jej brakuje to robi się mocno nieprzyjemnie... strach nas ogarnia, a przecież to ten sam las...

"To przyszło z lasu. Jak większość dziwnych rzeczy…"

Czytając podzielcie album na pięć wieczorów. Pozwólcie by każda z opowieści rozpanoszyła się w świadomości na dłużej (resztę wieczoru).

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Przez Las
Autor: Emily Carroll
Wydawnictwo: Entliczek
Rok wydania: 2016
Gatunek: Komiks

Szymon Szostok

szymon szostokZ wykształcenia politolog, z zawodu informatyk, a prywatnie miłośnik kina i zwierząt.
Od kilku lat prowadzi bloga salomonik.eu, na którym wylewa swoje zachwyty i frustracje dotyczące poznawanej kultury (ludzkiej również).
Lubi dobre wspomnienia i dlatego wielokrotnie ogląda te same filmy i czasem zachowuje się jak bajtel w zabawkowym.
Je mięso ;)