• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Sara Pennypacker 'PAX'

pax

„To, że coś nie dzieje się tutaj, nie znaczy, że nie dzieje się wcale.”
Dwaj główni bohaterowie - dwunastoletni chłopiec imieniem Peter i lisek Pax, których łączy nie tylko przyjaźń a znacznie więcej. Książka porusza tematy trudne, które jednocześnie nie zarzucają Czytelnika nadmiarem problematycznych kwestii: wojny, miłości, samotności, samodzielności. Dzięki pojawiającym się w opowieści postaciom pobocznym i wykreowaniu otoczenia – dzikiej przyrody, wszystkie te niebanalne wątki pojawiają się w niezwykle wyważony sposób.
Sara Pennypacker jest cenioną autorką powieści i książek dla dzieci.

Często w książkach dla młodych czytelników pomijana jest ilustracja, lecz nie w tym przypadku. Opowieść wzbogacają genialne ilustracje Jona Klassena, którego obrazy wprowadzają Czytelnika w niepowtarzalny klimat historii. Książka została wydana przez Wydawnictwo IUVI, które specjalizuje się w publikowaniu literatury dla czytelników „młodych duchem”.
Niektórym przypomina Małego Księcia, czy zasadnie? Sięgnijcie po tą niesamowitą opowieść a przekonacie się sami.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Metryczka książki|closed

Tytuł: Pax