Sara Pennypacker 'PAX'

pax

„To, że coś nie dzieje się tutaj, nie znaczy, że nie dzieje się wcale.”
Dwaj główni bohaterowie - dwunastoletni chłopiec imieniem Peter i lisek Pax, których łączy nie tylko przyjaźń a znacznie więcej. Książka porusza tematy trudne, które jednocześnie nie zarzucają Czytelnika nadmiarem problematycznych kwestii: wojny, miłości, samotności, samodzielności. Dzięki pojawiającym się w opowieści postaciom pobocznym i wykreowaniu otoczenia – dzikiej przyrody, wszystkie te niebanalne wątki pojawiają się w niezwykle wyważony sposób.
Sara Pennypacker jest cenioną autorką powieści i książek dla dzieci.

Często w książkach dla młodych czytelników pomijana jest ilustracja, lecz nie w tym przypadku. Opowieść wzbogacają genialne ilustracje Jona Klassena, którego obrazy wprowadzają Czytelnika w niepowtarzalny klimat historii. Książka została wydana przez Wydawnictwo IUVI, które specjalizuje się w publikowaniu literatury dla czytelników „młodych duchem”.
Niektórym przypomina Małego Księcia, czy zasadnie? Sięgnijcie po tą niesamowitą opowieść a przekonacie się sami.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Pax
Autor: Sara Pennypacker, Jon Klassen
Wydawnictwo: Iuvi
Rok wydania: 2016
Gatunek: Literatura dziecięca

Magdalena Balon

magdalena balon
Bibliotekarka, miłośniczka książki dla dzieci i obrazu zatrzymanego w kadrze obiektywu oraz zilustrowanego  we wszelakim formacie.
"Fotograf literacki”, poszukujący inspiracji w książkach i przestrzeni miejskiej.