Denise Mina "Dziewczyna, która igrała z ogniem"

mina dziewczyna ktora igrala z ogniem
Biblioteczne regały to nie tylko książkowe nowości. Na niektórych filiach posiadamy audiobooki oraz komiksy. Ta ostatnia grupa może nie jest zbyt liczna, ale mamy nadzieję, że z czasem zacznie dynamicznie rosnąć. Komiks na nowo pojawia się w naszej przestrzeni. Dziś kilka słów o komiksowym wydaniu Dziewczyny, która igrała z ogniem.

Lisbeth zostaje oskarżona o morderstwo. Policja publikuje jej wizerunek i rozpoczyna obławę. Tylko nieliczni jej bliscy są przekonani o jej niewinności. W redakcji Millenium trwają przygotowania do publikacji serii artykułów na temat handlu żywym towarem, w który jest zamieszane wiele znaczących osób. Pozornie te dwie sprawy nic nie łączy, ale po poznaniu przeszłości Lisbeth nie mamy już tej pewności.
Kompletnie zapomniałem jak dobrymi historiami były książki napisane przez Stiega Larssona. Skomplikowana sieć relacji, motywów sprawiają, że czyta się z zapartym tchem.
Trochę inaczej jest z komiksem, gdybym nie czytał książki to pewnie nie wszystko bym od razu rozumiał.Jest sporo skrótów, niejasnych sytuacji, zaburzeń chronologii. Pomimo znajomości pierwowzoru miałem problem by się we wszystkich kartach połapać. Ilustracje mogłyby być bardziej szczegółowe, ale na plus trzeba zaliczyć odpowiednio mroczny klimat opowieści.
Wszyscy fani Millenium znajdą sporo radości podczas lektury tego albumu. Emocje, znane z książki na nowo odżyły. Polecam.

(tekst pierwotnie ukazał się na: salomonik.eu)

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Dziewczyna, która igrała z ogniem
Autor: Denise Mina, Antonio Fuso, Leonardo Manco, Andrea Mutti.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2014
Gatunek: komiks

Szymon Szostok

szymon szostokZ wykształcenia politolog, z zawodu informatyk, a prywatnie miłośnik kina i zwierząt.
Od kilku lat prowadzi bloga salomonik.eu, na którym wylewa swoje zachwyty i frustracje dotyczące poznawanej kultury (ludzkiej również).
Lubi dobre wspomnienia i dlatego wielokrotnie ogląda te same filmy i czasem zachowuje się jak bajtel w zabawkowym.
Je mięso ;)