Arturo Pérez-Reverte "Królowa Południa"

krolowa poludnia

Oparta na faktach opowieść o życiu Meksykanki Teresy Mendozy - zwyczajnej dziewczyny przemytnika, która po śmierci ukochanego staje się niewygodnym świadkiem do wyeliminowania.

Historia jakich wiele w Meksyku? Nie tym razem. Z wyrokiem śmierci nad sobą, Teresa rozpoczyna ucieczkę przed oprawcami. Silna wola przetrwania, niezwykły talent do liczenia, intuicja i umiejętność wyciągania wniosków z przeżytych sytuacji i zawartych znajomości pozwalają jej, typowej postaci trzeciego planu w świecie narkotyków, stać się królową biznesu - największą organizatorką przemytu na Morzu Śródziemnym.

Ofiara brutalnych mężczyzn, staje się ostatecznie bezwzględną kryminalną “bizneswoman” rozdającą karty w środowisku dotychczas przez owych mężczyzn zdominowanym. Pérez-Reverte opisuje bezduszny świat narkotyków, wielkich fortun i równie wielkich tragedii. Uświadamia przy tym, że te wstrząsające historie to nie fikcja - rozgrywają się tu i teraz, bliżej, niż sądzimy.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Królowa Południa
Autor: Arturo Pérez-Reverte
Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: 2017 (wznowienie)
Gatunek: Literatura piękna

Antonina Szymitowska

antonina szymitowskaSkandynawskie mroczne kryminały to Antoniny zdecydowany #1, ale chętnie sięga również po inne powieści kryminalne oraz literaturę iberoamerykańską, niekoniecznie przepełnioną grozą i zbrodnią.
Lubi czytać po angielsku i hiszpańsku.
Lubi też wschodnie sztuki walki, skandynawski black metal, castellano rioplatense, upalne lato, spaghetti…
Nie lubi, gdy jej imię zdrabnia się Tosia lub Antosia. Od 2004 roku nie je zwierząt, ale nikogo do wegetarianizmu nie namawia.
To właśnie spod jej klawiatury wychodzi zdecydowana większość tekstów, które czytacie na naszej stronie.