Sówki słów kilka o książkach

sowa blog

Pracujemy wśród książek, promujemy czytelnictwo i kulturę, dużo czytamy w czasie wolnym. Organizujemy dla Was spotkania autorskie, wystawy, happeningi, warsztaty literacko-artystyczne. Czytamy dzieciom i wpajamy im, od ich najmłodszych lat, przywiązanie i szacunek do książek. Spotykamy się z Wami w naszych filiach i w przestrzeni miasta, a tym spotkaniom zawsze towarzyszy świetna literatura. Ale to dla nas wciąż za mało!

Postanowiliśmy więc rozpocząć pisanie bloga, który będzie miał bardziej prywatny, choć wciąż związany z naszą pracą, charakter. Będziemy pisać dla Was recenzje książek, podzielimy się tajemną wiedzą na temat tego, jacy autorzy są w naszej Bibliotece najchętniej czytani, co jakiś czas wrzucimy relację ze spotkania – żebyście następnym razem nie mieli wątpliwości, że naprawdę warto brać w nich udział.

Pojawią się ciekawostki z „życia biblioteki”, informacje o nowościach, co jakiś czas podzielimy się z Wami naszymi planami na przyszłość – gdzie i kiedy będziemy, z kim i co planujemy robić.

A kto dla Was pisze? Blog tworzą głównie pracownicy Działu Metodyki, Analiz i Promocji – pięcioro moli książkowych. Aktywnie wspiera nas Informatyk – nie mniejszy miłośnik słowa pisanego. Swoimi recenzjami dzielą się również pracownicy filii – ci, którzy wypożyczają Wam książki i na co dzień służą radą „co warto poczytać”. A czytać lubimy my wszyscy, choć każde z nas ma inny gust. I choćby dlatego warto tu zaglądać – by poznać różne punkty widzenia i poszerzać literackie horyzonty ;-)

Bloga znajdziecie w górnym menu po rozwinięciu pozycji Aktualności. Można na bloga wejść także tutaj

Antonina Szymitowska

antonina szymitowskaSkandynawskie mroczne kryminały to Antoniny zdecydowany #1, ale chętnie sięga również po inne powieści kryminalne oraz literaturę iberoamerykańską, niekoniecznie przepełnioną grozą i zbrodnią.
Lubi czytać po angielsku i hiszpańsku.
Lubi też wschodnie sztuki walki, skandynawski black metal, castellano rioplatense, upalne lato, spaghetti…
Nie lubi, gdy jej imię zdrabnia się Tosia lub Antosia. Od 2004 roku nie je zwierząt, ale nikogo do wegetarianizmu nie namawia.
To właśnie spod jej klawiatury wychodzi zdecydowana większość tekstów, które czytacie na naszej stronie.