Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Podróże w czasie|literatura japońska

cuda za rogiem

Są takie książki, które dosłownie przenoszą w czasie. Tym razem będzie o bohaterach, którzy usiłują naprawić swoje relacje lub poszukują rady w celu rozwiązania problemu.

Sklep wielobranżowy czy kawiarnia? Jak się okazuje w Japonii bardzo popularnym sposobem na odmianę życia są eksperymenty z czasem. Gdybyś mógł cofnąć się w czasie, z kim chciałbyś się spotkać? Witaj w sklepie wielobranżowym, dzięki któremu rozwiążesz wszystkie swoje problemy!

Książki Toshikazu Kawaguchi i Keigo Higashino wydają się być panaceum na wewnętrze bolączki, czymś co marzy się ludziom, by móc naprawiać relacje, zobaczyć rodzinę, podjąć właściwe decyzje. Nieważne, czy to będzie magiczny stolik w tokijskiej kawiarni Funiculi Funicula, czy dziura w rolecie sklepu Yūji Namiya, przez którą wrzuca się listy z pytaniami. Potrzeba cudotwórczych działań wydaje się być potrzebna, i to natychmiast. Dające nadzieję opowiadania zdają się odpowiadać na problemy z jakimi przychodzą bohaterowie. Teraźniejszości nie da się zmienić, ale można zajrzeć w głąb siebie, dzięki realizmowi magicznemu miejsc.

 Polecam, to były piękne książki i zapewne będę do nich wracać.

„Niezależnie od tego, z jakimi trudnościami zmierzą się ludzie, zawsze odnajdą w sobie siłę, by je przezwyciężyć. Potrzeba do tego tylko serca.”
Toshikazu Kawaguchi Zanim wystygnie kawa

Notka o autorze|closed

Magdalena Balon

magdalena balon
Bibliotekarka, miłośniczka książki dla dzieci i obrazu zatrzymanego w kadrze obiektywu oraz zilustrowanego  we wszelakim formacie.
"Fotograf literacki”, poszukujący inspiracji w książkach i przestrzeni miejskiej.


© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok