Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Norweska ilustracja | album

zycie aisato

Lisa Aisato to norweska pisarka jak i ilustratorka dzieł literackich, gdzie jeden ze zbiorów grafik jej autorstwa możemy podziwiać w napisanej przez nią książce pt. „Życie”.

To przepiękna publikacja, której tekst stanowi nasze lustrzane odbicie. To nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Sceny naszego życia składają się z dziecięcej beztroski i ciekawości, kiedy wszystko wydawało się takie wyjątkowe - pełne blasku i kolorów, poznawania świata i dopytywania o każdy najdrobniejszy szczegół. To także nasze marzenia, poszukiwanie szczęścia, działania, niepowodzenia i porażki. Każde następne kadry ukazują etap dorastania, młodzieńczego buntu czy wybór przyszłej drogi. To również etap rodzicielstwa i zamiany ról, kiedy to my stajemy się odpowiedzialni - uczymy, kochamy, stawiamy czoła niepowodzeniom i bezradności. Kolejny nasz rozdział to czas starości. Spoglądamy wówczas na świat z perspektywy dorosłego człowieka, a mimo to dostrzegamy nowe aspekty życia, które nadal potrafi zaskakiwać, uczyć, cieszyć, ale też ranić.

Książka Lisy Aisato uświadamia nam, że życie nigdy nie ma i nie będzie miało instrukcji obsługi. Uczymy się świata i samych siebie - pytamy, poznajemy, realizujemy marzenia, popełniamy błędy, naprawiamy. Każda rola to wyzwanie i zmierzanie się z czymś nowym. Odbiorcą tej publikacji może być każdy z nas niezależnie od tego, na którym etapie życia obecnie jesteśmy.

Lisa Aisato ‘Życie’

Notka o autorze|closed

Katarzyna Latusek

Katarzyna Latusek


Pasjonatka kryminału pod każdą postacią, ale chętnie sięga też po literaturę popularnonaukową oraz  książki obyczajowe.

Miłośniczka historii Dolnego Śląska, florystyki i spacerów.

Lubi modę, góry, ogródkowe zacisze i kawę.


© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok