Liczba książek publikowanych na rynku wydawniczym z roku na rok wzrasta.
Dlatego często nie sposób wyłowić każdy tytuł a już w ogóle przeczytać. Ten rok kończymy z książkami, które nie są tegorocznymi nowościami (z jednym wyjątkiem). Wszystkie bez wątpienia polecamy.
Obiecujemy, że nie stracicie czasu sięgając po nie.
KSIĄŻKA ANI
Świetna okładka, intrygujący tytuł i autor polecony przez koleżankę bibliotekarkę - czego trzeba więcej? To wybór tekstów wygłaszanych przez Tomasza Stawiszyńskiego na antenie radia TOK FM w ramach audycji „Kwadrans filozofa”. Bardzo mi była potrzebna taka książka - pozwoliła uporządkować myśli, skłoniła do przemyślenia pewnych spraw. Jak ładnie napisano na okładce – „ćwiczy w myśleniu". Na pewno będę do niej wracać. (Czekają też na spokojną lekturę „Reguły na czas chaosu").
Tomasz Stawiszyński ‘Co robić przed końcem świata’
-----
KSIĄŻKA ANTONINY
Moje tegoroczne odkrycie: Heloneida Studart - południowoamerykańska działaczka feministyczna i pisarka. W Polsce ukazała się jedna jej powieść – „Osiem zeszytów" - i właśnie dzięki niej, czekającej na mnie na półce z lit. iberoamerykańską, poznałam tę kultową w rodzimej Brazylii kobietę. „Osiem zeszytów", na wskroś feministyczna, latynoska, tak mnie wciągnęła, że zapragnęłam mieć własny egzemplarz.
Heloneida Studart ‘Osiem zeszytów’
---------
KSIĄŻKA MAGDY
„Spacerować z książkami” będę przez kolejny rok – choć mam nadzieję, że i dłużej. W tym roku całkowicie pochłonęła mnie piękna historia pióra niemieckiego pisarza - Carstena Henn. To wspaniała wysmakowana opowieść. „Spacerujący z książkami” pokazuje silę przyjaźni międzypokoleniowej między księgarzem i pewną młodą damą. Pełna ciepła, optymizmu i wiary książka.
Carsten Henn ‘Spacerujący z książkami’
-------
KSIĄŻKA SŁAWKA
David Grann, amerykański pisarz i dziennikarz napisał niezwykle wciągający reportaż o pasji i determinacji. Opisując wyprawę Henry'ego Worsleya, wnuka dowódcy statku, słynnego Shackeltona, oddał klimat i atmosferę pięknej i groźnej Antarktydy. Autor w mistrzowski sposób splótł losy Shackeltona i Worsleya, tworząc wielowymiarowy obraz ludzi, którzy są w stanie poświęcić wiele za osiągnięcie celu. Historię dopełniają piękne zdjęcia z obu wypraw.