Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Jesienne wędrówki | atlas Karkonoszy

karkonosze

Położone w południowo-zachodniej części Polski Karkonosze należą do najwyższego pasma górskiego Sudetów. W tej starannie wydanej i bogato ilustrowanej publikacji znajdziemy mnóstwo informacji nie tylko (choć głównie) o samych Karkonoszach jak i wartych uwagi okolicznych miejscach. Autor na samym wstępie przedstawia nam obszerną charakterystykę Karkonoszy, ich budowę geologiczną jak położenie geograficzne. Przed wyruszeniem w ten przepiękny obszar Polski zapoznamy się z interesującą i niezwykle zróżnicowaną florą i fauną. Możemy zobaczyć rosnącą kosodrzewinę w rejonie subalpejskim, las świerkowy oraz spotkać cietrzewie i muflony. W publikacji Artura Urbana nie zabrakło także wzmianki historycznej dotyczącej Karkonoszy. Mówi o dawnych nazwach, pierwszych osadach, władcach oraz zachodzących na przestrzeni lat/wieków zmianach. Dowiemy się jak dawniej wyglądały wędrówki turystów na Śnieżkę, gdyż od dawna stanowiła ona największą atrakcją turystyczną.

To wyjątkowe miejsce ma też swoją tradycję, która kształtowała się przez lata. W dalszej części atlasu turystycznego opisane zostały ciekawe miejsca, które można zwiedzić m.in. Szklarską Porębę, Śnieżne Kotły, Borowice, Domek Myśliwski, Kowary, Łomnicę, Wodospad Kamieńczyka czy Zamek Chojnik.

To nie tylko atlas, to znacznie więcej. To zbiór ogromnej liczby ciekawostek, historii i wiedzy. Poza wspomnianymi ilustracjami zawiera także mapy turystyczne z poszczególnymi trasami po okolicznych miejscach.

Artur Urban ‘Karkonosze. Atlas turystyczny’

Notka o autorze|closed

Katarzyna Latusek

Katarzyna Latusek


Pasjonatka kryminału pod każdą postacią, ale chętnie sięga też po literaturę popularnonaukową oraz  książki obyczajowe.

Miłośniczka historii Dolnego Śląska, florystyki i spacerów.

Lubi modę, góry, ogródkowe zacisze i kawę.


© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok