Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

A królik słuchał | Książka dla najmłodszych

a krolik sluchal

Mądra, minimalistyczna i pięknie ilustrowana publikacja autorstwa Cori Doerrfeld przemawia zarówno do najmłodszego, jak i dorosłego czytelnika. Mówi o uczuciach, emocjach i sposobie radzenia sobie z przeciwnościami losu, napadem złości i bezradnością.

Mimo oszczędności w słowach przekaz książki trafia w samo sedno – widzimy, jak ważną rolę odgrywa bycie przez kogoś WYSŁUCHANYM, przez kogoś kto SŁUCHA. Czasem wystarczy tylko obecność drugiej osoby, by poczuć się lepiej, by usłyszeć i uporządkować własne myśli, wyciszyć się i zacząć działać dalej, mając tym samym świadomość, że jest ktoś obok. Sama obecność w milczeniu, bywa nieraz ważniejsza od słów.

Czytając tą wzruszającą opowieść z najmłodszym czytelnikiem, z pewnością przyda się komentarz osoby dorosłej. Warto rozmawiać o uczuciach, lękach i emocjach, gdyż każdy z nas w zupełnie inny sposób reaguje na niepowodzenia.

Cori Doerrfeld ‘A królik słuchał’


Notka o autorze|closed

Katarzyna Latusek

Katarzyna Latusek


Pasjonatka kryminału pod każdą postacią, ale chętnie sięga też po literaturę popularnonaukową oraz  książki obyczajowe.

Miłośniczka historii Dolnego Śląska, florystyki i spacerów.

Lubi modę, góry, ogródkowe zacisze i kawę.


© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok