Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Polskie zioła | Rośliny lekarskie

magia polskich ziol 2

Lato to idealna pora na spacery i podziwianie rozkwitającej w pełni przyrody. Zachwyca nas wygląd roślin, ziół i kwiatów, ale tak naprawdę nie do końca zdajemy sobie sprawę ile posiadają one w sobie właściwości. Swoją wiedzę na ten temat zdobędziemy sięgając po publikację Patrycji Machałek pt. „Magia polskich ziół”.

Na samym wstępie autorka zaznajamia nas ze sposobami przygotowywania naparów, syropów czy olejków. Wspomina o ich właściwościach i sposobach zastosowania. Dalsza część publikacji poświęcona została sporej ilości ziół, m.in. bukwicy, dziewanny, krwawnikowi, przywrotnikowi czy żywokostowi. Na początku Patrycja Machałek przedstawia główne właściwości ziół,  charakterystykę, historię oraz przepisy z ich zastosowaniem.

Autorka zaznacza, że użyta w tytule magia może być też zawodna. Zioła nie zawsze zastąpią m.in. leczenia farmakologicznego. Ponadto muszą być odpowiednio stosowane, a przed użyciem warto wzbogacić wiedzę na ich temat. Niemniej jednak mogą wspomagać leczenie różnych schorzeń, dlatego Patrycja Machałek w niezwykle szczegółowy sposób opisuje poszczególne rośliny oraz przedstawia ich fotografie, dzięki czemu nazwy spotykanych przez nas ziół nie są nam obce.

Patrycja Machałek ‘Magia polskich ziół’


Notka o autorze|closed

Katarzyna Latusek

Katarzyna Latusek


Pasjonatka kryminału pod każdą postacią, ale chętnie sięga też po literaturę popularnonaukową oraz  książki obyczajowe.

Miłośniczka historii Dolnego Śląska, florystyki i spacerów.

Lubi modę, góry, ogródkowe zacisze i kawę.


© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok