joanna kurowska

Joanna Kurowska - zawsze pełna humoru, optymizmu i pozytywnej energii. To cechy, które dostrzegamy w pierwszej kolejności patrząc na tą wyjątkową aktorkę. Ma na koncie wiele ról, zarówno telewizyjnych jak i teatralnych. Ponadto warto dodać, że jej artystyczny dorobek obejmuje także piosenkarstwo.

Ta pozytywna opowieść o zawsze uśmiechniętej postaci ma swoje drugie dno. Przedstawia je sama Joanna Kurowska w rozmowie z Kamilą Drecką w książce „Każdy dzień jest cudem”. Mimo, że jest ciekawa życia i otwarta na to, co nieznane doświadczyła sporo nieprzychylności losu. Tak naprawdę od dwunastego roku życia musiała nauczyć się odpowiedzialności. Przejęła sporo obowiązków odkąd zaczęła chorować jej matka. Również w szkole zmagała się z niesprawiedliwymi osądami,  co spowodowało, że zaczęła zakładać maski.

 

Mówi, że życie nauczyło ją pokory. Wszelkie doświadczenia związane z utratą bliskich, nieszczęściami, czy osobistymi tragediami spowodowały, że bierze wszystko, co dostaje od życia. Cieszy się z najdrobniejszych rzeczy i lubi przebywać na łonie natury.

Spora część publikacji została poświęcona rodzinie Joanny Kurowskiej – jej rodzicach i dziadkach, a także ich pochodzeniu. Wspomina o obchodzeniu świąt, religijności, rodzinnych sekretach i tajemniczości. Zdradza też rodzinne zwyczaje, które poniekąd przejęła. Opowiada również o Kaszubach i charakteryzuje mieszkańców tego regionu. Mówi o ich cechach i osobowości.

Kurowska przedstawia ponadto czasy rozpoczęcia studiów i egzaminów do szkoły filmowej. Opowiada o kluczowych postaciach szkoły teatralnej i osobach, u których uczyła się aktorstwa. Mówi o stresie na scenie, nagłych zmianach w scenariuszu, przyjaźniach oraz rolach w filmach i serialach. W Biografii Joanny Kurowskiej nie zabrakło również wzmianki o jej szczęśliwym małżeństwie, córce Zosi i rodzeństwie.

Joanna Kurowska w wywiadzie z Kamilą Drecką uświadamia nam, że watro cieszyć się wszystkim, co nas spotyka. Trzeba być otwartym, na to, co przynosi los. Mimo licznych zmagań z przeciwnościami losu, smutkami i cierpieniami Joanna Kurowska pokazuje, że należy iść dalej, wyczekując tym samym czegoś nowego.Joanna Kurowska – Każdy dzień jest cudem


Notka o autorze

Katarzyna Latusek

Katarzyna Latusek


Pasjonatka kryminału pod każdą postacią, ale chętnie sięga też po literaturę popularnonaukową oraz  książki obyczajowe.

Miłośniczka historii Dolnego Śląska, florystyki i spacerów.

Lubi modę, góry, ogródkowe zacisze i kawę.