koty

Andy Hirsch ‘Koty. Natura i wychowanie’

Ponoć koty to jedne z najbardziej nieobliczalnych zwierząt (z grupy tych odwiedzających weterynaryjne gabinety) - pewien weterynarz sam to przyznał! Ten komiks to szczera prawda o kotach, bez owijania w bawełnę. Prawda potwierdzona w piśmie i obrazie, zatem poznać ją może każdy nawet mniej władający pismem młody człowiek. Najczęściej to dzieci są inicjatorami posiadania ‘słodkiego kiciusia’, a dopiero potem są inne powody zadomowienia tego oto czworonoga w naszym M. (oczywiście nie zawsze tak jest). Czy komiks zasługuje na uwagę? Według mnie tak! Będę go zawzięcie polecać wszystkim, którzy mają koty lub po prostu są zwierzolubami.

wiedzmun t1
Tomasz Samojlik ‘Słodki zapach potwora o zmierzchu’

To nie błąd, nie Wiedźmin a Wiedźmun, czyli pierwszy tom przygotowanego z wielkim pietyzmem komiksu Tomasza Samojlika. Autora znacie choćby z takich publikacji jak „Żubr Pompik”, „Saga o Ryjówce”, „To nie jest las dla starych wilków” i wielu, wielu, wielu innych historii o zwierzętach. Tomasz Samojlik jest biologiem i znanym miłośnikiem przyrody, co widać nawet w Wiedźmunie. Nie bez znaczenia ma się zastosowana przez niego gra słów, gdyż głównymi bohaterami są tutaj Gerwald, Dżenifer, Diss, Katarakt. Brzmi znajomo prawda? Świetna zabawa dla tych, którzy znają Sapkowskiego i dla tych, którzy nauczyli się dopiero samodzielnie czytać i nie wiedzą jeszcze kim jest Wiedźmin. Dużo śmiechu, potworów, walki mieczem i magicznymi mocami oraz... to czego na pewno nie znajdziecie w Wiedźminie – batalii o środowisko!

Notka o autorze

Magdalena Balon

magdalena balon
Bibliotekarka, miłośniczka książki dla dzieci i obrazu zatrzymanego w kadrze obiektywu oraz zilustrowanego  we wszelakim formacie.
"Fotograf literacki”, poszukujący inspiracji w książkach i przestrzeni miejskiej.