Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Maggie Pryce 'Decoupage'

decoupage szstuka

Niespełna stu stronicowa publikacja autorstwa Maggie Pryce przykuje uwagę każdego, kto w najdrobniejszym szczególe dostrzega sztukę. Autorka skupia się na decoupage`u, czyli w największym skrócie mówiąc zdobieniu za pomocą kawałków papieru. Wydawałoby się, że to nic trudnego, ale zgłębiając tę wyjątkową technikę uświadamiamy sobie, że nie jest to do końca taka prosta sztuka. Wymaga poświęcenia, skupienia i cierpliwości, dzięki którym możemy zachwycać się nowym, niepowtarzalnym wizerunkiem naszych przedmiotów.

Znany z francuskiego słowa decoupage na przestrzeni lat ewoluował. Pojawił się w Azji i z biegiem czasu przywędrował do Europy. Jego techniki zdobnicze wykorzystywane były nie tylko na meblach, ale także na wszelkich innych przedmiotach, czyli pudełkach, lustrach czy ramach okiennych.

 

Publikacja Maggie Pryce uzupełniona jest o liczne, piękne ilustracje przedmiotów ozdobionych za pomocą decoupage`u. To przeprawa przez sztukę, dzięki której ozdobić możemy tak naprawdę wszystko – od oświetlenia, poprzez ramki, kosze, tace, a skończywszy na szkatułkach.

W książce znajdziemy również wykaz niezbędnych materiałów, wykorzystywanych w tej technice, m.in. specjalne kleje, lakiery i farby.  Dodatkowo potrzebne nam będą narzędzia, czyli taśmy, nożyki, pędzle czy gąbki. Poza tym kluczowe znaczenie ma rodzaj materiału, na którym będziemy pracować. Musimy wykorzystać odpowiednią metodę, aby przyklejane elementy nie odchodziły od powierzchni.

Z publikacji Maggie Pryce dowiemy się jak urozmaicić i podnieść efektywność przedmiotów, z których na co dzień korzystamy. Oczywiście decoupage możemy dopasować do odpowiadającego nam stylu, dlatego to idealna książka dla osób, które cenią sobie kreatywność i oryginalność pomysłów.

Metryczka książki|closed


Tytuł: Decoupage. Sztuka ozdabiania przedmiotów wycinkami z papieru
Autor: Maggie Pryce
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania: 2007
Gatunek: poradniki

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok