podsumowanie roku 2021

Wraz z końcem roku przychodzi czas podsumowań, dlatego zapraszamy na skrótowy przegląd bibliotecznych działań.

Autorem, po którego książki sięgaliście najczęściej był Remigiusz Mróz. Za to tytułem książki, który przez ostatnie trzy miesiące nie zdążył wrócić na półkę został reportaż „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” Zbigniewa Rokity. Przygotowaliśmy dla Was blisko 100 spotkań z pisarzami, dziennikarzami, naukowcami, ilustratorami, muzykami. Ponad 200 razy mieliśmy okazję spotkać się z najmłodszymi czytelnikami na wspólnym czytaniu książek. Odwiedzili nas między innymi ➪ Jakub Małecki, Wojciech Widłak, Grażyna Bąkiewicz, Adrian Bednarek, Leszek Naziemiec, Wojciech Mszyca, Albert Kwiatkowski, Wiesław Drabik, Piotr Socha, Magdalena Majcher, Robert Małecki, Barbara Zygmańska i Piotr Fuglewicz, Anna Czerwińska-Rydel, Maciej Marcisz, Agata Romaniuk, Mirosław Wlekły, Boguś Janiszewski, Marcin Pilis, Jacek Karczewski, Jakub Ćwiek, Joanna Jagiełło, Joanna Guszta, Krzysztof Łapiński, Grzegorz Kasdekpe i to jeszcze nie koniec :), ale każde z tych spotkań było jedyne w swoim rodzaju.

Nieustannie kusimy najmłodszych, by dołączyli do grona pełnoprawnych czytelników Biblioteki i odbierali zestawy młodych moli książkowych w ramach trwającej kampanii Mała Książka – Wielki Człowiek.
A co nas niezwykle cieszy? To to, że mogliśmy zorganizować kolejne edycje wydarzeń: Festiwalu Góry-Literatura-Biblioteka, czy też Dni Kultury Żydowskiej. Już wiemy, kto nas odwiedzi.

Niezmiennie zapraszamy po książki elektroniczne – wystarczy zgłosić zapotrzebowanie na kod pod numerem telefonu 322 546 098 wew. 122 lub pisząc pod Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., by otrzymać dostęp do Legimi, Ebookpoint BIBLIO czy IBUK Libra oraz do Wypożyczalni Gier Planszowych.

A wraz z Nowym Rokiem szykujemy dla Was dużo literackich niespodzianek – jedna z nich pojawi się dosłownie za parę dni (szczegóły na https://mbp.katowice.pl/blog oraz https://www.facebook.com/MBPKatowice). Mamy nadzieję, że okazji do spotkań z książką i przy książce w kolejnym roku, będzie jeszcze więcej. Do zobaczenia w 2022!

Magdalena Balon

magdalena balon
Bibliotekarka, miłośniczka książki dla dzieci i obrazu zatrzymanego w kadrze obiektywu oraz zilustrowanego  we wszelakim formacie.
"Fotograf literacki”, poszukujący inspiracji w książkach i przestrzeni miejskiej.