kiedy trzeba uciekac

Czy powinno się rozmawiać z dziećmi o wojnie? Kiedy jest odpowiedni moment i wiek, by poruszyć tak trudny temat? I w jaki sposób to zrobić? Książka „Kiedy trzeba uciekać” Pimm van Hesta i Arona Dijsktra w niezwykle sugestywny i delikatny sposób przybliża problem wojny, straty i ucieczki w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia. Za pomocą pięknych, zapadających w pamięć obrazów, pokazuje dzieciom, czym może być wojna i jak możemy się od niej uwolnić.

Niesamowitym ilustracjom towarzyszy tekst utkany z poetyckich słów, który przemówi zarówno do młodszych, jak i dorosłych czytelników. To wyjątkowa książka, która chwyta za serce i zapada głęboko w pamięć. Wydaje się być obowiązkową lekturą, która uwrażliwia na krzywdę, ale daje też nadzieję na lepszą przyszłość.

Tytuł: Kiedy trzeba uciekać
Autor: Pimm van Hest
Wydawnictwo: Dowody na Istnienie
Rok wydania: 2018
Gatunek: literatura dziecięca

Sławomir Hordejuk

sławomir hordejukPochodzi z Południowego Podlasia.
Z wykształcenia nauczyciel geografii, bibliotekarz i animator kultury.
Z zamiłowania regionalista. Interesuje się historią i kulturą Tatarów polsko-litewskich, dziejami polskiego lotnictwa, mniejszościami narodowymi i etniczno-religijnymi.
Miłośnik literatury faktu i reportaży. Od kwietnia 2012 r. pracownik Działu Metodyki Analiz i Promocji.