1

W te wakacje w Bibliotece poznawaliśmy moc słów. W zależności od ładunku energetycznego słowa niosą za sobą różne odczucia i takie było też to Lato z Książką. Pełne nowych wyzwań, doświadczeń i odkryć. Tegoroczna akcja Lato z Książką trwała od 29 czerwca do 29 sierpnia i zorganizowana była w 17 filiach bibliotecznych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (7-12 lat) – wybrane wydarzenia były również kierowane do najmłodszych czytelników i ich rodziców oraz po prostu dorosłych.
W 248 wydarzeniach wzięło udział 1472 osób, zaś  frekwencja podczas książkowych aktywności wyniosła 3225 osób – bardzo nas cieszy Wasza liczna obecność :)

W te wakacje mieliśmy sporo gości, bo odwiedzili nas:
Joanna Guszta, Paweł Mildner, Przemysław Liput, Joanna Jagiełło, Krzysztof Łapiński, Grzegorz Kasdepke, Mateusz Świstak, Katarzyna Prudło, Wojciech Widłak, przedstawiciele wydawnictw wraz z warsztatami - Wydawnictwa Debit oraz Wydawnictwo Wilga, Teatr Gabi Art, Kolektyw teatralny Lufcik na korbkę, Teatr TRIP, Teatr lalek Marka Żyły, Teatr Bajkowe Skarbki Śląska, Fundacja Czas Dzieci.

W okresie wakacyjnym można było oglądać u nas cztery wystawy w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki: „Marcin Minor. Baśnie wybrane braci Grimm”, „ABECADŁO – literobrazki Iwony Chmielewskiej”, „Štěpán Zavřel. Ilustracje” oraz „Leopantera. Historia pewnej miłości – ilustracje Józefa Wilkonia”.

A wakacyjne pozdrowienia od Pisarzy i Ilustratorów płynęły z różnych zakątków Polski.od Pisarzy i Ilustratorów płynęły z różnych zakątków Polski.

Cieszymy się z wszystkich wakacyjnych odwiedzin – byliśmy w stałym kontakcie z 17 przedszkolami publicznymi i niepublicznymi, szkołami podstawowymi, które w ramach półkolonii przybywali do filii, świetlicami środowiskowymi, stowarzyszeniami, klubami osiedlowymi a nawet lodziarnią :)

Dzięki wspaniałej Jedenastce  (czyli wydawcom książek) mogliśmy obdarować naszych czytelników, biorących udział w konkursach i grach, książkami.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli, brali udział i tworzyli „Lato z Książką” – bez Was nie byłoby takiej radości i tylu uśmiechniętych twarzy.

Magdalena Balon

magdalena balon
Bibliotekarka, miłośniczka książki dla dzieci i obrazu zatrzymanego w kadrze obiektywu oraz zilustrowanego  we wszelakim formacie.
"Fotograf literacki”, poszukujący inspiracji w książkach i przestrzeni miejskiej.