Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Daniel Chmielewski 'Miasto Złotej'

miasto zlotej

Miasto Złotej - złotej dziewczynki, która jest niezwykle rezolutna i całe dnie spędza ze swoimi przyjaciółmi na rysowaniu map oraz grach. Ale oprócz tych bohaterów, ważną rolę odgrywa miasto –Miasto Złotej i tego, co można w nim znaleźć. Jest trochę niczym sen, gdzie znienacka czai się niespodziewane. Złota dziewczynka usiłuje wydobyć, z tego miasta wszystkie kolory pokazując, że to nie tylko betonoza. Do betonowej walki włącza Misia i Tinę oraz tajemniczą dziewczynkę – Sylvię. Może i Wy dacie się porwać grze słów i obrazów przedstawionej przez Daniela Chmielewskiego oraz Magdy Rucińskiej?


Miasto Złotej to książka dla dzieci, która chwilami wydaje się być straszna przez dobór ilustracji i ich kolorystyki, ale Magda Rucińska jest doświadczoną malarką i rysowniczką, która celowo zastosowała grę kolorami, bo w końcu Miasto Złotej trochę nią jest. Z kolei Daniel Chmielewski jest doskonalone znany w komiksowym świecie (za sprawą „Zapętlenia”, „Ja, Nina Szubur” czy „Czarnych Fali) , ale historie dla dzieci to też jego bajka.

Metryczka książki|closed

Tytuł: Miasto Złotej
Autor: Daniel Chmielewski, il. Magda Rucińska
Wydawnictwo: Tadam
Rok wydania: 2018
Gatunek: literatura młodzieżowa

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok