Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Katherine Woodfine 'Pozytywka'

pozytywka

„Pozytywka” jest pierwszą częścią cyklu „Tajemnice Domu Handlowego Sinclairs”- tak, dobrze się domyślacie, to historia kryminalna!  Świetnie skrojona, w sam raz dla młodego czytelnika, który już dobrze czyta (9+). Potwierdzeniem tego, że to idealna książka, by przeżyć wakacyjną przygodę, jest fakt, że kolejne historie Katherine Woodfine są równie wciągające. I jeszcze zilustrowane przez Macieja Szymanowicza, którego możecie znać z książek Wydawnictwa Dwukropek. 
O czym jest Pozytywka? To opowieść o Londynie z początku XX wieku, o tym jak wówczas się podróżowało, kupowało, czym się zajmowano, jak wyglądali ludzie i gdzie mieszkali. Najwięcej dowiecie się od głównych bohaterów – 14-letniej Sophie Taylor, która zatrudnia się jako ekspedienta w domu handlowym Sinclairs, podobnie jak jej przyjaciele – Billy oraz Liz. Bohaterowie są pełni młodzieńczego szaleństwa, porywczości i impulsywności, a gdy trzeba wykazują się niesamowitą odwagą, której czasem brak dorosłym. Nie trudno się domyślić, że przyjdzie im rozwiązać ważną zagadkę, jaką? Dowiecie się sięgając po książkę.

Metryczka książki|closed


Tytuł: Pozytywka
Autor: Katherine Woodfine
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2018
Gatunek: literatura dziecięca

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok