cos williams

CÓŚ - ten tytuł brzmi pięknie, prawda?

Środek, czyli treść książki, wygląda równie pięknie (wersja dla dzieci) / z lekka przerażająco (wersja dla dorosłych).

Bo sprawa wygląda tak - Państwo Potulni, bibliotekarze z charakteru i zamiłowania, mają całkiem niepotulną córkę. Pierwszym słowem jakie wypowiedziała - i jej ulubionym, dodajmy, jest "jeszcze". Ma niezaspokojony apetyt na posiadanie, wredny charakter, jest kłótliwa, chamska i traktuje rodziców, jak istoty służące jedynie do zaspokajania jej potrzeb. Hm... Czyżby Wam to kogoś przypominało? Czytajcie dalej:-)

Któregoś dnia znudzona Pelargonia oznajmia rodzicom, że chciałaby CÓŚ, bo przecież już wszystko co chciała ma, a nic więcej nie przychodzi jej do głowy. Rodzice chcąc spełnić zachciankę jedynaczki potulnie rozpoczynają poszukiwania, a wkrótce jedno z nich wyrusza tropem odnalezionych w bibliotece informacji.

O tym, co było dalej dowiecie się z powieści Davida Walliamsa. Myślę, że ta książka może w niektórych przypadkach zadziałać jak lustro. Nie wiecie o czym piszę?

Czytajcie!

Tytuł: CÓŚ
Autor: David Walliams
Wydawnictwo: Mała Kurka
Rok wydania: 2021
Gatunek: literatura dziecięca

Monika Badowska

monika badowskaAutorka istniejącego od 2006 roku bloga prowincjonalnanauczycielka.pl, z którego dowiedzieć się można o czytaniu, książkach, pisaniu, o tym, co warto i z kim poczytać oraz o zwierzakach, bez których dom staje się nudny.
Pasję związaną z czytaniem i poznawaniem literatury połączyła z życiem zawodowym.
Czyta dużo i eklektycznie. To czy książka jest papierowa, czytana przez lektora, czy stanowi – jak pisał Stanisław Lem – kryształki z utrwaloną treścią, nie wpływa na przyjemność jaką odczuwa podczas obcowania ze słowem.
Różnorodnie aktywna sportowo. Prowadzi dom tymczasowy dla malamutów i kociąt. Ceni życie w każdym z jego przejawów; jest weganką.