Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Benjamin Chaud, Eva Susso 'Sto porad dla zakochanych'

sto porad dla zakochanych

Główny bohater Rolf wraz z klasą zwiedza Luwr. Nauczyciel pokazuje dzieciom najciekawsze dzieła sztuki, choć nie we wszystkich wzbudzają one zachwyt. Zapowiada także ciekawy projekt. Uczniowie mogą wziąć udział w wystawie prac malarskich, która odbędzie się w szkolnej auli. Wycieczka do paryskiego muzeum miał być tylko inspiracją do poszukania własnej drogi ekspresji.

Rolf choć na początku nie był zaciekawiony sztuką, gdy trafia na dzieło Leonarda da Vinici Mona Liza jest zachwycona. Tajemniczy uśmiech kobiety nasuwa mu na myśl... Ofelię.

Przygody Rolfa to trzecia i ostatnia z książek po Stu poradach dla nieśmiałych oraz Stu poradach dla kłamczuchów, w których poznajemy paryskiego chłopca, jego rodzinę i przyjaciół. Książka wydana jest w poręcznym formacie. Duże litery i proste zdania ułatwiają obcowanie z tekstem dzieciom, które dopiero zaczynają swoją przygodę czytelniczą. Aby chwilę odsapnąć od literek Bejnamin Chaud zaprezentował nam swoje piękne, lekkie i proste szkice dopełniające przedstawioną treść.

 

Choć publikacja skierowana jest do młodszego Czytelnika porusza bardzo ważne tematy. Na pierwszym froncie mamy oczywiście miłość oraz całą paletę emocji z nią związanych - strach przed odrzuceniem, nieśmiałość i nieporadność w relacji czy pokazaniu swoich uczuć, obawa utraty ukochanej osoby czy sprawienie jej przykrości. Szwedzka autorka pomiędzy wierszami ukazuje nam także chorobę przyjaciela Rolfa - Aramisa; troskę o niego oraz tolerancję i zrozumienie jakie panuje pomiędzy uczniami paryskiej szkoły. Och... nie da się także zapomnieć o malarstwie - bo to dzięki niemu Rolf znalazł inspiracje, by pokazać swe uczucia do Ofelii.

Tematyka książki wydaje się poważna, ale Autorka - Eva Susso w subtelny sposób wprowadza nas w treść i prowadzi po poradach dla zakochanych (i nie tylko). Znajdziemy tu masę humoru i zabawnych dialogów, odrobinę refleksji i kilka cennych przemyśleń.

Recenzja ukazała się na blogu Pani_z_Biblioteki

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece. 

Metryczka książki|closed


Tytuł: Sto porad dla zakochanych
Autor: Benjamin Chaud, Eva Susso
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2021
Gatunek: literatura dziecięca

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok