Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Regina Lukk-Toompere, Helena Läks - 'Sekretna kocia piekarnia'

sekretna kocia piekarnia

Jeśli zdarza Wam się sięgnąć po książkę z powodu pięknej okładki lub niesamowitych ilustracji, to witajcie w klubie srok okładkowych. A jeśli dalej się zastanawiacie nad odpowiedzią, to zerknijcie do książki „Sekretna kocia piekarnia”.

W nie tak odległym Tallinnie stoi niebieski, drewniany domek. Żyją sobie w nim dwa koty – Wilbur, przypominający z wyglądu rudego szopa pracza oraz Pchełka, królowa szarych odcieni. Oczywiście, mieszkają ze swoimi ludźmi, z których najbardziej lubią Helkę, lat 5 i 3/4.

Gdy pojawia się dziura w ścianie, ciekawskie koty są w stanie zrezygnować dla niej ze swojej popołudniowej drzemki. A potem… potem to już są tylko bułeczki, ciasteczka, precelki, pączki z ziemniakiem a nawet keks z kocimiętką! I na jaw wychodzi koci gen przedsiębiorczości.

 

sekretna kocia piekarnia wnetrze„Sekretna kocia piekarnia” opowiada historię, o której nie śniło się ludziom, ani kotom.

Poczytajcie o kocich tajemnicach, spełnianiu marzeń, zazdrosnej konkurencji, międzygatunkowych porozumieniach, nie tylko ku chwale lepszych wypieków ;-)

I o tym, że wyciągniecie pomocnej dłoni jest prawie tak łatwe jak bułka z masłem.

Czytajcie, oglądajcie i delektujcie się barwnymi ilustracjami. Świat zwierząt może wnieść do naszego życia o wiele więcej aniżeli się nam wydaje.

„Co za sztuka być po prostu kotem, ale kotem-piekarzem – och, to o wiele ciekawsze’.               

Metryczka książki|closed


Tytuł: Sekretna kocia piekarnia
Autor: Regina Lukk-Toompere, Helena Läks
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop
Rok wydania: 2019
Gatunek: Literatura dziecięca

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok