z zycia biblioteki okragly 2Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich odbywa się w tym roku, w naszej Bibliotece, głównie online. Włączcie komputery, usiądźcie wygodnie na kanapie i przyłączcie się do nas!

Braliście udział w naszej zabawie „A co Ty czytasz z okazji Dnia Książki”? No to szukajcie uważnie swojego cytatu, pojawi się na pewno na naszym profilu na FB. Może znajdziecie tam więcej fragmentów, które się Wam spodobają ;)

Spragnieni kolejnych spotkań autorskich? Weźcie udział w spotkaniu z Tomaszem Michniewiczem – wielokrotnie nagradzanym reportażystą, dziennikarzem i podróżnikiem. Autor bestsellerowych książek „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”, „Samsara. Na drogach, których nie ma”, „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata” i najnowszej – „Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata” – będzie gościem Filii nr 16. Zapraszamy punkt 17.00 na MBPKatowiceFilia16

Jeśli, jakimś cudem, nie jesteście jeszcze naszymi oficjalnymi czytelnikami, koniecznie zapiszcie się do Biblioteki 23 kwietnia, w Filii nr 25 na Osiedlu Tysiąclecia. Każdy dorosły nowo zapisany czytelnik weźmie udział w akcji Czytelnik na medal. W skrócie – zapisujecie się do Biblioteki (Filia nr 25, pamiętajcie), otrzymujecie specjalną kartę z miejscem na 10 naklejek. Za każdym razem, gdy podczas wizyty w filii coś wypożyczycie, prosicie o naklejkę. Po uzyskaniu kompletu, nagrodzimy Was świetną książką. Fajna akcja, prawda? ;-)

Ale, ale… Czy wiecie, że UNESCO co roku wybiera Światową Stolicę Książki? W tym roku zaszczytne miano otrzymało miasto Tbilisi, stolica Gruzji. Z tej okazji chcemy przypomnieć Wam spotkanie ze Stasią Budzisz, autorką książki „Pokazucha. Na gruzińskich zasadach”, które nagraliśmy kilka miesięcy temu. Zajrzyjcie tutaj. Na naszym oficjalnym profilu na FB obejrzycie prezentację zdjęć z Tbilisi, przesłanych nam przez Agnieszkę i Michała Ciepły – zaprzyjaźnionych z naszą Biblioteką podróżników. A jako bonus – kilka rekomendacji książek o Gruzji. I aby gruzińskich akcentów stało się zadość, specjalne literackie przesłanie ma dla Was Nini z bloga Gruziński po polsku. Spróbujecie odgadnąć, o czym mówi? ;-)