Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Marta Szarejko 'Seksuolożki. Sekrety gabinetów'

Seksuolożki

Jak tylko pojawiła się wzmianka o tej książce wiedziałam, że ją przeczytam. Ciekawiło mnie podejście autorki do seksu, jej droga odkrywania tematu i zagadnień z nim związanych. A z drugiej strony książka zawiera rozmowy z seksuolożkami z całej Polski. To one mają kontakt z nami, kobietami... Co myślą o swoich pacjentkach? Czy nasze podejście do seksu się zmienia? Jaki ma na nie wpływ kultura, religia czy rodzina? Czy zawsze trzeba mieć ochotę na seks? I jak z tymi sprawami u osób niepełnosprawnych? A co z masturbacją - jest zła, a może warto poznać swoje potrzeby?

Nie jest to książka odkrywcza, ale potrzebna. Porusza ważne tematy, które już gdzieś się przewijały. Cenne dla mnie jest to, że tą wiedzę systematyzują osoby wykształcone kierunkowo - psychologowie, pedagodzy, ginekolodzy i seksuolodzy, pracujące na żywym organizmie. Osoby, które są otwarte na innych i świat, które pogłębiają swoją wiedzę i dokształcają się. Specjalistki w swojej dziedzinie.

 

Wywiady w publikacji podzielone są tematycznie. Mamy tu i dorastanie, współżycie seksualne w związku, w czasie ciąży i połogu, a także po menopauzie. Poruszany są tematy gwałtu czy seksualności osób z niepełnosprawnościami (tymi fizycznymi jak i intelektualnymi). Wszystko to składa się na pełen obraz życia seksualnego kobiet w naszym kraju.

Nie dostajemy tu gotowych recept na udane życie seksualne. Pokazane są składniki, które mogą do tego doprowadzić, takie jak akceptacja siebie (ciała i duszy), budowanie relacja z partnerem, dbanie o swoje zdrowie i edukacja. Autorka wraz ze swoimi rozmówczyniami pokazała jak rodzina, środowisko i religia, w której jesteśmy osadzeni może wpływać na nas oraz nasze wybory w sferze seksualnej.

Bardzo dobra publikacja, do której powinna zajrzeć każda kobieta. Zajrzeć, poczytać, usystematyzować wiedzę, a może przy okazji odkryć coś nowego.

Polecam.


Książkę znajdziecie w naszej bibliotece. 

Metryczka książki|closed


Tytuł: Seksuolożki. Sekrety gabinetów
Autor: Marta Szarejko
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2019
Gatunek: zdrowie, medycyna

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok