czytaj dla odmiany okragle logo

Dziś, z dużą przyjemnością, piszę kilka słów o dyskusyjnym klubie literackim, utworzonym i prowadzonym przez moją koleżankę Kasię :)

Porozmawiajmy o książkach to cykl spotkań odbywających się raz w miesiącu w Filii nr 13, przy ul. Młyńskiej w Śródmieściu. Dedykowany jest dorosłym czytelnikom lubiącym dobrą literaturę i rozmowy o niej. To taki autorski dyskusyjny klub (nie działa pod szyldem Dyskusyjnego Klubu Książki – oficjalnego projektu Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich), gdzie w miłej atmosferze, nierzadko przy kawie i ciastku, klubowicze wymieniają opinie na temat przeczytanych książek.

Z powodu zamknięcia biblioteki, klub musiał zaniechać spotkań face2face, ale nie oznacza to, że całkiem z nich zrezygnowano! W tym niełatwym dla wszystkich czasie, z pomocą przychodzi niezastąpiony Internet i możliwość odbywania wideokonferencji :) Kasia, moderatorka spotkań klubu Porozmawiajmy o książkach, to prawdziwa mistrzyni akcji #niezostawiamczytelnika – nie tylko nie porzuciła swoich klubowiczów, ale i zwiększyła częstotliwość spotkań, które obecnie odbywają się w sieci co tydzień.
Jak mówi, aktualnie rozmawiają głównie o książkach, które właśnie czytają lub przeczytali, albo po prostu o takich, o których mają ochotę poopowiadać. Z okazji Tygodnia Bibliotek rozmawiać będą o historii bibliotek oraz o najpiękniejszych książnicach na świecie. Brzmi zachęcająco… :)

Klub ma formułę otwartą, mile widziani są nowi członkowie, którzy lubią i potrafią słuchać, i mają także coś do powiedzenia. Chętnych do przyłączenia się do klubu Porozmawiajmy o książkach zachęcamy do kontaktu z jej moderatorką, Kasią, poprzez adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W odpowiedzi zwrotnej otrzymacie informację gdzie, kiedy i na jakich zasadach odbywają się spotkania.

W imieniu Kasi i swoim zapraszam do dyskusji!

Film promujący akcję

Antonina Szymitowska

antonina szymitowskaSkandynawskie mroczne kryminały to Antoniny zdecydowany #1, ale chętnie sięga również po inne powieści kryminalne oraz literaturę iberoamerykańską, niekoniecznie przepełnioną grozą i zbrodnią.
Lubi czytać po angielsku i hiszpańsku.
Lubi też wschodnie sztuki walki, skandynawski black metal, castellano rioplatense, upalne lato, spaghetti…
Nie lubi, gdy jej imię zdrabnia się Tosia lub Antosia. Od 2004 roku nie je zwierząt, ale nikogo do wegetarianizmu nie namawia.
To właśnie spod jej klawiatury wychodzi zdecydowana większość tekstów, które czytacie na naszej stronie.