• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Maciej Byliniak 'Zwierzyniec. Okazy wybrane'

zwierzyniec okladka ksiazki

„W miękkim futrze i w twardej skorupie, ozdobione piórami i z czułkami na głowie, uzbrojone w pazury lub z delikatnymi łapkami, skrzydlate i płetwiaste, na dwóch nogach albo wielu włochatych odnóżach, agresywne i całkiem pokojowe, z ostrymi zębami albo ze ssawkami….”

Oto specjalnie wybrane okazy ze zwierzyńca Macieja Byliniaka. Zwierzęta mieszkające na co dzień w galeriach sztuki i muzeach ożywają. Można tutaj bezkarnie się im przyglądać - jak toczą dyskusje ze swoich artystycznych domów tkanych, rzeźbionych, malowanych a czasem wyciętych z papieru lub wyżłobionych w drewnie. Tutaj nic się nie ukryje. Jelenie, lwy, tajemnicze ptaki, psy i koty to ich historie można usłyszeć w książce.

zwierzyniec przykładowa strona

Przyznaję początkowo nie byłam w ogóle przekonana do Zwierzyńca, trzeba mi było czasu na docenienie różnorodności, która w tym małym albumie się znajduje. Już sama okładka podpowiada, że coś nietypowego się wydarzy po wzięciu książki do ręki. Zapewne należy docenić ten artystyczny zwierzyniec, który na pozór wydaje się być obcy, ale zapewniam, że daje się oswoić. Tekst przygotowany jest specjalnie w oczekiwaniu na małego czytelnika. Dlatego pytanie kogo zainteresować może Zwierzyniec? Na pewno dla wszystkich, którzy doceniają ryciny, tkaniny, wszelkie detale w sztuce, ale też początkujących małych artystów, którym książka pozwoli zaznajomić się z przestrzeniami związanymi ze sztuką - miejscami z naszego otoczenia, w których poza galeriami i muzeami można ją spotkać.

zwierzyniec przykładowa strona 2
Książkę znajdziecie w naszej bibliotece.

Metryczka książki|closed

Tytuł: Zwierzyniec. Okazy wybrane
Autor: Maciej Byliniak
Wydawnictwo: Dwie Siostry