karuzela samobojczyn

Moja przygoda z Sharon Bolton zaczęła sie całkiem niedawno, natomiast jej “Karuzela samobójczyń” zdecydowanie mnie wciągnęła. Książkę czyta się jednym tchem, akcja toczy się szybko i już od samego startu intryguje, nieco przeraża i mobilizuje do własnych “śledczych” przemyśleń.

Młoda bohaterka, ambitna i odważna Lacey Flint, ukrywając głęboko swoją policyjną odznakę, musi na potrzeby śledztwa stać się kimś zgoła odmiennym. Jako zagubiona, słaba i mająca problemy emocjonalne świeżo upieczona studentka, będzie idealną potencjalną ofiarą.

Kamuflaż ten da jej szansę na wtopienie się w środowisko studenckie i umożliwi rozwikłanie zagadki serii niezwykle drastycznych samobójstw (?!) młodych kobiet w Cambridge. No właśnie - tak wyszukany i brutalny sposób odbierania sobie życia jest tu najbardziej zastanawiający.. bo kto w pełni świadomie decyduje się na taki krok? Atmosferę podgrzewa fakt, iż uczelniana psycholog pomagająca tym dziewczętom, również pada ofiarą dziwnej manipulacji i zastraszania. Ktoś steruje jej osobistymi, głęboko skrywanymi lękami, doprowadzając niemal na granice szaleństwa, czego ona sama wydaje sie być nieświadoma. Współpracująca z nią w ramach śledztwa Lacey, wkrótce również wpada w sieć tajemniczego prześladowcy, stając sie obiektem jego obserwacji i nękania. Coś dziwnego dzieje się wokół i do tego jeszcze te męczące wszystkie kobiety, niezwykle realne sny... Niezłomna i trzeźwo myśląca policjantka nie poddaje się jednak manipulacjom i w logiczny sposób stara się wyjaśnić następujące po sobie wydarzenia.

Tekst napisany lekką ręką, podzielony został na krótkie rozdziały i epizody, w których sprawnie przeskakujemy pomiędzy wydarzeniami. To zabieg pozytywny, podsycający ciekawość i nie pozwalający na oderwanie się od książki do jej ostatniej strony.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece. 

Metryczka książki


Tytuł: Karuzela samobójczyń
Autor: Sharon Bolton
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2013
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller

Notka o autorze

Aleksandra Czerwińska

Aleksandra Czerwińska

 

Z wykształcenia plastyk, ukończyła Europeistykę i Zarządzanie.

Zdecydowana domatorka a jej ulubiony sposób na relaks to dobra książka i dobra kawa, lecz uwielbia również obcowanie z przyrodą i dłuugie spacery szczególnie te nadmorskie.

Ceni sobie spokój, porządek i prostotę, interesuje się Japonią i zgłębia tajniki medytacji.