plakat promujący

Luty upłynął w naszej Bibliotece pod znakiem II Festiwalu Góry-Literatura-Biblioteka. Zainteresowanie, jakie wykazaliście festiwalem, utwierdza nas w przekonaniu, że warto kontynuować tematyczne cykle spotkań. Z tym większą przyjemnością zapraszamy Was na IV Tydzień Kultury Żydowskiej, który odbędzie się w dn. 7-13 marca br. Wśród naszych gości znamienici pisarze, historycy, artyści prezentujący sztukę żydowską czy podróżnicy. Zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem Tygodnia, ale pamiętajcie, że to nie wszystko, co szykujemy dla Was pierwszego miesiąca wiosny.

Dwukrotnie spotkamy się z Antkiem w podróży, którego część z Was na pewno już zna. Tym razem posłuchamy opowieści o Libanie i Malcie – państwach z przeciwległych krańców Morza Śródziemnego. Gościć będziemy również dwójkę innych miłośników podróży – Ewę Kostrzewę z prelekcją o tajemniczej Islandii – krainie ognia i lodu, oraz kolarza Leszka Wolnego, który „na kole” zjeździł Polskę wzdłuż i wszerz.

Filia nr 14 na Osiedlu Tysiąclecia gościć będzie Jędrzeja Pasierskiego, pisarza nagrodzonego II wyróżnieniem w konkursie Czarny Kapelusz 2019 organizowanym przez Poznański Festiwal Kryminału „Granda”, za kreację postaci komisarz Niny Warwiłow. Autor będzie promował najnowszą powieść Czerwony świt, z udziałem tejże pani komisarz.

Miłośników spotkań muzycznych zapraszamy do Filii nr 19 w Szopienicach, w której odbędzie się koncert zespołu Cztery Piąte, w składzie Krzysztof Kasprzyk, Krzysztof Duczyński, Marcin Malik oraz Katarzyna Sroka. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii Macieja Duczyńskiego Wędrujemy ciepłym krajem.

Jeśli interesują Was spotkania w ramach Zdrowia w Bibliotece, wybierzcie się do Filii nr 12, gdzie dowiecie się od psychoterapeutki Magdaleny Kędzior, jak dbać o sprawność kręgosłupa. Z kolei w Filii nr 1, Lidia Machaj, znawczyni medycyny alternatywnej i komplementarnej, wyjaśni, o czym mówią zioła wokół naszych domów.

Filia nr 26 w Murckach, która od lutego br. mieści się przy ul. Goetla 2, w nowym, przytulnym lokum, zaprasza na rodzinne rozgrywki gier planszowych oraz, kilka dni później, na prelekcję dla dorosłych o poszukiwaniach genealogicznych. Spotkanie to poprowadzi historyk, dr Jakub Grudniewski. Jeśli jesteście zainteresowanie poszukiwaniami przodków, to spotkanie jest właśnie dla Was.

To oczywiście nie wszystko, co szykujemy dla Was na marzec. Warto, byście zajrzeli do kalendarium, skorzystali z możliwości połączenia go ze swoim kalendarzem Google, i już zawsze mieli pod ręką dostęp do informacji o tym, co dzieje się w Waszej ulubionej Bibliotece ;)