plakat promujący

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, Wydawnictwo Dwie Siostry oraz Wydawnictwo Widnokrąg zapraszają bibliotekarzy pracujących z młodymi czytelnikami na spotkanie warsztatowe "Rozmawiamy! O ważnych tematach w książkach dla dzieci i młodzieży".
Ideą warsztatów jest zapoznanie bibliotekarzy z przykładami książek ze współczesnego kanonu literatury, podejmującymi tematy nierzadko uznawane za trudne, takie, których  rodzice unikają podczas rozmów z dziećmi i młodzieżą. Wraz z prowadzącymi zastanowimy się, w jaki sposób można wykorzystywać tego typu książki w pracy z młodymi czytelnikami, by nie tylko zachęcić ich do częstszego obcowania z literaturą, ale i wspierać ich otwartość na świat, samoświadomość czy pomóc budować wrażliwość społeczną.

Spotkanie odbędzie się 3 lutego 2020 r., w Filii nr 16 przy ul. Wajdy 21 w Katowicach-Bogucicach.

Harmonogram spotkania:

10.00-10.30 - prezentacja oferty wydawnictw
10.30-12.15 - warsztaty z Wydawnictwem Dwie Siostry dla grupy #1 i warsztaty z Wydawnictwem Widnokrąg dla grupy #2
12.15-12.45 - przerwa (w trakcie przerwy zamienione zostaną sale warsztatowe)
12.45-14.30 - warsztaty z Wydawnictwem Dwie Siostry dla grupy #2 i warsztaty z Wydawnictwem Widnokrąg dla grupy #1

Udział jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze mailowe zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy wszystkich bibliotekarzy!

Uwaga! W dn. 27 stycznia br. limit miejsc został wyczerpany. W przypadku zgłaszania się kolejnych chętnych osób, stworzymy listę rezerwową uczestników - jeśli zwolni się miejsce, osoby z tej listy zostaną poinformowane o możliwości zapisu na warsztaty. Decyduje kolejność zgłoszeń.