plakat promujący

Inicjatywa Ferie z Książką  po raz trzydziesty zagości w progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Podczas zimowych dni wprowadzimy w ruch słowa, poznamy tajniki sztuki teatralnej i zajrzymy za kulisy kinowych produkcji. A wszystko to dzięki oddziaływaniu Literackiego Kinematografu. Najgłośniejsze spektakle, grane na deskach teatrów świata, czy nagradzane filmy nie byłyby tak spektakularne, gdyby jako pierwowzór ich twórcom nie posłużyły książki.

W rolach głównych wystąpią: Justyna Styszyńska (ilustratorka, graficzka. Jest autorką serii książek Zwykli- niezwykli mieszkańcy Lasu, Łąki, i Biegunów jak i zeszytów z serii Idol o Marii Skłodowskiej-Curie, Fridzie Kahlo, czy Poli Negri), AGNIESZKA AYŞEN KAIM (tłumaczka języka tureckiego, turkolożka, opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”, zajmującego się badaniem i praktykowaniem sztuki przekazywanej ustnie, autorka "Bahar znaczy wiosna"), Katarzyna Prudło (aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, autorka wierszy dla dzieci).

Zapraszamy do wybranych filii, młodych niedorosłych (7-12 lat) na spotkania ze słowem, warsztaty i zabawy literackie. Przybywajcie!

Ferie z Książką 13-17 stycznia oraz 20-24 stycznia w wybranych filiach bibliotecznych.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacjami dotyczącymi tematyki i godzin rozpoczęcia spotkań dla poszczególnych filiach bibliotecznych.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na zajęcia obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda rodziców.

Regulamin akcji Ferie z Książką – Literacki Kinematograf.

Filie prowadzące akcję zastrzegają sobie prawo do zmiany tematyki spotkań lub godzin ich trwania. Informacje o aktualnych planach zajęć, uwzględniające również ewentualne zmiany, dostępne są w filiach.

Polecane książki do akcji Ferie z Książką – Literacki Kinematograf.

Filia nr 3 (ul. Gliwicka 93)

Filia nr 6 (ul. Bytomska 8A)

Filia nr 10 (ul. Radockiego 70a) - zajęcia zamknięte

Filia nr 11 (ul. Grażyńskiego 47) - zajęcia zamknięte