plakat promujący

 

Inicjatywa Ferie z Książką  po raz trzydziesty zagości w progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Podczas zimowych dni wprowadzimy w ruch słowa, poznamy tajniki sztuki teatralnej i zajrzymy za kulisy kinowych produkcji. A wszystko to dzięki oddziaływaniu Literackiego Kinematografu. Najgłośniejsze spektakle, grane na deskach teatrów świata, czy nagradzane filmy nie byłyby tak spektakularne, gdyby jako pierwowzór ich twórcom nie posłużyły książki.

W rolach głównych wystąpią: Justyna Styszyńska (ilustratorka, graficzka. Jest autorką serii książek Zwykli- niezwykli mieszkańcy Lasu, Łąki, i Biegunów jak i zeszytów z serii Idol o Marii Skłodowskiej-Curie, Fridzie Kahlo, czy Poli Negri), AGNIESZKA AYŞEN KAIM (tłumaczka języka tureckiego, turkolożka, opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”, zajmującego się badaniem i praktykowaniem sztuki przekazywanej ustnie, autorka "Bahar znaczy wiosna"), Katarzyna Prudło (aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, autorka wierszy dla dzieci).

 

Zapraszamy do wybranych filii, młodych niedorosłych (7-12 lat) na spotkania ze słowem, warsztaty i zabawy literackie. Przybywajcie!

Ferie z Książką 13-17 stycznia oraz 20-24 stycznia w wybranych filiach bibliotecznych.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacjami dotyczącymi tematyki i godzin rozpoczęcia spotkań dla poszczególnych filiach bibliotecznych.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na zajęcia obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda rodziców. 

Regulamin akcji Ferie z Książką – Literacki Kinematograf. 

Filie prowadzące akcję zastrzegają sobie prawo do zmiany tematyki spotkań lub godzin ich trwania. Informacje o aktualnych planach zajęć, uwzględniające również ewentualne zmiany, dostępne są w filiach.

Polecane książki do akcji Ferie z Książką – Literacki Kinematograf.

Filia nr 3 (ul. Gliwicka 93) 


Filia nr 6 (ul. Bytomska 8A) 


Filia nr 10 (ul. Radockiego 70a) - zajęcia zamknięte
Filia nr 11 (ul. Grażyńskiego 47) - zajęcia zamknięte

Filia nr 12 (ul. Witosa 18 B) 


Filia nr 14 (ul. Piastów 20) 


Filia nr 16 (ul. Wajdy 21) 


Filia nr 17 (ul. Krzyżowa 1) 

Filia nr 19 (ul. Obrońców Westerplatte 10) - zajęcia zamknięte

Filia nr 20 (ul. Strzelców Bytomskich 21B) 
Filia nr 21 (ul. Zamkowa 45) 

Filia nr 23 (ul. Paderewskiego 65) 


Filia nr 25 (ul. Chrobrego 2) 


Filia nr 27 (ul. Szarych Szeregów 62) - zajęcia zamknięte

Filia nr 28 (ul. Uniczowska 36) 


Filia nr 30 (ul. Rybnicka 11) - zajęcia zamknięte 


Filia nr 32 (ul. Grzyśki 19 a) 
Filia nr 33 (ul. Markiefki 44 A) - zajęcia zamknięte

Filia nr 38 (ul. Medyków 16) - zajęcia dla pacjentów 
Sponsorzy akcji


zakamarki debit nasza ksiegarnia

Galeria sponsorska