plakat promujący

 

W dniach 6-8 grudnia br., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbędą się 5. Śląskie Targi Książki. Różnorodność wystawców, a co za tym idzie – różnorodność ich oferty, przyciągnie z pewnością wielu miłośników literatury – i tych najmłodszych, i tych starszych. Nasza Biblioteka idealnie się wkomponuje.
Przez trzy dnia trwania targów, od ich otwarcia aż do zamknięcia, prowadzić będziemy kiermasz książek antykwarycznych. Za niemal symboliczną kwotę będzie można nabyć u nas świetne książki dla dzieci i dorosłych, obcojęzyczne, historyczne, kryminały i obyczajówkę. W sobotę prowadzić będziemy równolegle drugi kiermasz, w Filii nr 14 na osiedlu Tysiąclecia. Zapraszamy tam w drodze do MCK :)
Nasze stoisko, na czas targów, zamieni się w Czytelnię pod Sówką – biblioteczną poradnię literacką dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców, którym doradzimy co czytać maluchom, a co podsuwać starszym czytelnikom w wieku szkolnym. Wszystkie książki warte poznania, które są w naszym księgozbiorze, będzie można w Czytelni obejrzeć i poczytać.


Wraz z dziećmi odwiedzającymi naszą Czytelnię tworzyć będziemy zakładki do książek. Zapraszamy do nas przez cały czas trwania targów. Jeśli lubicie, gdy dzieje się dużo, to od nas na pewno wyjdziecie zadowoleni :)
Spotkamy się z Wami również poza naszym stoiskiem, które ma numer 103 i mieści się tuż w sąsiedztwie Forum 1 i Forum 2.
W piątek, w godz. 13.00-13.50, będziemy w Forum 1 prowadzić warsztaty literacko-artystyczne dla młodszych dzieci Tektokracja. Tworzyć będziemy wspaniałe prace na bazie zwykłej-niezwykłej tektury, a wspomoże nas najlepsza literatura dziecięca. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez stronę organizatora.
W sobotę o godz. 11.00, w Filii nr 14 przy ul. Piastów 20 na Os. Tysiąclecia, odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Jax. Autorka promować będzie u nas swoją najnowszą powieść Białe róże z Petersburga.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia najlepszej Biblioteki w mieście! :)
plan targow