mala ksiazka

We wrześniu tego roku biblioteki publiczne w całej Polsce otrzymały z Instytutu Książki zestawy startowe „Mała Książka – Wielki Człowiek”. To zarzewie akcji promującej czytelnictwo wśród przedszkolaków, w której udział bierze także nasza Biblioteka. Od 16 września br. wszystkie filie posiadające oddziały książki dziecięcej (a więc wszystkie z wyjątkiem Filii nr: 7, 8, 13 i 34) prowadzą akcję promocyjną. Na czym polega całe przedsięwzięcie? Rodzice czy opiekunowie prawni, którzy zapiszą do Biblioteki dziecko w wieku od 3 do 6 roku życia, otrzymają specjalne „wyprawki czytelnicze” – książkę „Pierwsze czytanki dla …”, poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” oraz Karty Małego Czytelnika z miejscem na naklejki. Wszystko ładnie wydane, w atrakcyjnej dla dzieci formie, z pewnością zachęci najmłodszych do spędzania czasu na nauce czytania i słuchaniu czytających im starszych. Posiadacz Karty Małego Czytelnika, który podczas wizyty w Bibliotece wypożyczy przynajmniej jedną książkę, otrzyma naklejkę. Po zebraniu kompletu (10 naklejek) otrzyma pamiątkowy Dyplom Małego Czytelnika. Prosimy wziąć pod uwagę, iż liczba Wyprawek Czytelniczych jest ograniczona i, choć bardzo byśmy chcieli, nie możemy obdarować nimi wszystkich zainteresowanych.

„Mała Książka – Wielki Człowiek” to świetna akcja promująca czytanie dzieci i dzieciom. Nasza Biblioteka z radością bierze w niej udział, ponieważ zarażanie najmłodszych miłością do książek jest jedną z naszych naczelnych misji.