plakat promujący

Niebawem rozpocznie się głosowanie w ramach szóstej edycji katowickiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku przeznaczono na ten cel dokładnie 31 508 405 zł, z czego kwota ponad 21 mln przekazana będzie do realizacji projektów lokalnych, natomiast pozostałe 5 mln – projektów ogólnomiejskich.
Spośród projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację i zostały zakwalifikowane do głosowania, są również projekty związane z naszą Biblioteką – cztery ogólnomiejskie i 34 lokalne. Złożone zostały przez naszych Czytelników, którym bardzo dziękujemy za tę pomoc i okazaną sympatię. Na liście znalazły się wnioski m.in. o zakup nowości wydawniczych książkowych i audiobookowych, gier, komiksów, dofinansowanie spotkań dla Czytelników oraz modernizację filii. Spośród bibliotecznych wniosków ogólnomiejskich dwa dotyczą stworzenia strefy komiksów oraz wypożyczalni gier planszowych. Jak zauważyliśmy, zarówno komiksy jak i gry cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych Czytelników, warto zatem oddać głos na projekty z tymi dziedzinami związane.

Głosowanie odbędzie się w dn. 9-22 września. Upoważnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy Katowic, zameldowani na pobyt stały lub czasowy, niezależnie od wieku. Co ważne, w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego głosowanie odbywa się za pomocą internetowego formularza.

W ciągu ostatnich dni głosowania istnieje również możliwość oddania głosu z pomocą urzędnika w punktach stacjonarnych. Osoby chcące skorzystać z tej możliwości mogą udać się do stacjonarnego punktu głosowania w dowolnie wybranej dzielnicy.

Oddanie głosów w kategorii projektów lokalnych możliwe jest tylko w jednej wybranej dzielnicy - niekoniecznie miejsca swojego zameldowania! Punktów nie można rozdzielać pomiędzy dwoma jednostkami pomocniczymi.

Już nieraz pokazali Państwo, że możemy liczyć na Wasze głosy poparcia. Mamy nadzieję, że i w tym roku nie zapomnicie o bibliotece, która dostarcza najlepszą literaturę polską i światową, a przez cały rok organizuje dla Was bezpłatne spotkania autorskie i podróżnicze, wystawy, warsztaty, happeningi, kiermasze, zajęcia komputerowe, naukę języków obcych, spotkania dla dzieci i młodzieży i wiele, wiele więcej :) A to wszystko jest możliwe także dzięki Waszej pomocy!