plakat promujący

Niedorośli/Dorośli to projekt spotkań i warsztatów, który mogliśmy wcielić w życie dzięki otrzymaniu dotacji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2019”.
Nasz projekt opiera się na promocji działalności Biblioteki jako miejsca przyjaznego całym pokoleniom – dziadkom, rodzicom, dzieciom, wnukom… Poprzez organizację ciekawych i wartościowych spotkań czy warsztatów chcemy zachęcić rodziny do wspólnego spędzania czasu w Bibliotece.
W ramach projektu Niedorośli/Dorośli zapraszamy na prezentację zapowiedzi małych wydawnictw dziecięcych. Podczas spotkania „Co knują wydawcy?”, w którym udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani tematem, przedstawiciele wydawnictw Dwie Siostry, Ezop, Muchomor i Wydawnictwo Literackie zaprezentują jesienne premiery oraz oryginalne wydania planowanych tytułów. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają materiały promocyjne. Obowiązują mailowe zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prezentacja odbędzie się 16 września br., o godz. 12.00, w Filii nr 11, przy ul. Grażyńskiego 47.

Drugim spotkaniem organizowanym w ramach projektu Niedorośli/Dorośli jest spotkanie dla rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli z dr Elżbietą Zubrzycką – psychologiem, autorką książek dla dzieci i dorosłych. Spotkanie „O złości pozytywnie” odbędzie się 27 września, o godz. 17.00, w Filii nr 32. Udział jest bezpłatny.
niedorosli dorosli

Co knują wydawcy? – prezentacja zapowiedzi książkowych małych wydawnictw dziecięcych - Filia nr 11
Jak i co czytać dzieciom? - Filia nr 11

Jak i co czytać dzieciom? - Filia nr 19
Spotkanie z Barbarą Wicher - Filia nr 19

Brykanie z książkami - Filia nr 32
Spotkanie z Marcinem Szczygielskim - Filia nr 25
Nigdy nigdy. Spotkanie z Jurkiem Zielonką - Filia nr 19
O rodzinnych poczynaniach z Davidem Walliamsem - Filia nr 25
Spotkanie autorskie z Martą Guzowską - Filia nr 11
Psy pracujące - Filia nr 11
Ilustratorzy - Filia nr 11

Informacje o kolejnych spotkaniach publikowane będą na stronie oraz w kalendarium. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Co knują wydawcy (16 września 2019 r., Filia nr 11) - fotogaleria

O złości pozytywnie - 27 września 2019 r., Filia nr 32

Poczytajmy razem Katarzyną Prudło (8 października 2019 r., Filia nr 11) - fotogaleria

Dwie odsłony warsztatów czytelniczo-teatralnych Poczytajmy razem Katarzyną Prudło - aktorką Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, autorką wierszy dla dzieci i mamą.
Spotkanie realizowane w ramach projektu Niedorośli/Dorośli. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Poczytajmy razem Katarzyną Prudło (9 października 2019 r., Filia nr 19) - fotogaleria

Spotkanie z Barbarą Wicher (21 października 2019 r., Filia nr 19) - fotogaleria

Spotkanie z Marcinem Szczygielskim (12 listopada 2019 r., Filia nr 25) - fotogaleria

Spotkanie z Spotkanie z Małgorzatą Swędrowską (15 listopada 2019 r., Filia nr 32) - fotogaleria