plakat promujący

Niedorośli/Dorośli to projekt spotkań i warsztatów, który mogliśmy wcielić w życie dzięki otrzymaniu dotacji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2019”.
Nasz projekt opiera się na promocji działalności Biblioteki jako miejsca przyjaznego całym pokoleniom – dziadkom, rodzicom, dzieciom, wnukom… Poprzez organizację ciekawych i wartościowych spotkań czy warsztatów chcemy zachęcić rodziny do wspólnego spędzania czasu w Bibliotece.
W ramach projektu Niedorośli/Dorośli zapraszamy na prezentację zapowiedzi małych wydawnictw dziecięcych. Podczas spotkania „Co knują wydawcy?”, w którym udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani tematem, przedstawiciele wydawnictw Dwie Siostry, Ezop, Muchomor i Wydawnictwo Literackie zaprezentują jesienne premiery oraz oryginalne wydania planowanych tytułów. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają materiały promocyjne. Obowiązują mailowe zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prezentacja odbędzie się 16 września br., o godz. 12.00, w Filii nr 11, przy ul. Grażyńskiego 47.

Drugim spotkaniem organizowanym w ramach projektu Niedorośli/Dorośli jest spotkanie dla rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli z dr Elżbietą Zubrzycką – psychologiem, autorką książek dla dzieci i dorosłych. Spotkanie „O złości pozytywnie” odbędzie się 27 września, o godz. 17.00, w Filii nr 32. Udział jest bezpłatny.

Jak i co czytać dzieciom? - Filia nr 11
Jak i co czytać dzieciom? - Filia nr 19
O tym, co czytać będąc młodym - Filia nr 32
O upodobaniach czytelniczych wśród młodzieży - Filia nr 32

Informacje o kolejnych spotkaniach publikowane będą na stronie oraz w kalendarium. Serdecznie zapraszamy do udziału!