plakat promującyDrugi miesiąc wakacji to w naszej Bibliotece dalszy ciąg Akcji Lato z Książką. W sierpniu zapraszamy na nowe spotkania, nowe warsztaty i wyjścia w plener; niezmiennie jednak luftujemy się radośnie i oddajemy cześć nicnierobieniu.
A co robimy poza tym? Dorośli uczyć się będą czytać poezję – gośćmi naszej Letniej Szkoły Czytania Poezji będą poeci Wojciech Bonowicz oraz Wiesław Ciecieręga. Filia nr 13 zaprasza miłośników dyskusji literackich na kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o książkach”. Na warsztat bierzemy literaturę podróżniczą :)
W pierwszy poniedziałek miesiąca odbędzie się tradycyjny kiermasz książek w Filii nr 32, a przez cały miesiąc, w Filii nr 35, zaopatrzyć się można w antykwaryczne książki obcojęzyczne i obcojęzyczną archiwalną prasę. Za bezcen!
Seniorom przypominamy o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy w nauce podstaw obsługi komputera i Internetu, a także bibliotecznego Katalogu OPAC. Więcej o terminach i zakresie warsztatów komputerowych tutaj. Także dla seniorów działa klub nauki gry w szachy w Filii nr 32; w sierpniu spotkania odbywają się bez zmian.

Dzieci zapraszamy na plenerowe przedstawienia teatralne w Filii nr 26 w Murckach oraz w Filii nr 28 w Podlesiu. Filia nr 33 zaprasza maluchy i ich rodziców na spotkanie 3B. Bajtel – Bajka – Biblioteka, Filia nr 20 z kolei na spotkanie Klubu Gier Planszowych. W Filii nr 17, w każdy wtorek, odbywać się będą Wakacyjnie zGRAne wtorki, podczas których pogramy trochę w planszówki, poużywamy Xboxa i wyjdziemy pobawić się w terenie.
Zachęcamy do odwiedzania filii w których prezentowane są wystawy. Rysunek, malarstwo, rękodzieło… - ofertę do obejrzenia mamy bogatą, zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników.
Przypominamy o bibliotecznym blogu, na którym zamieszczamy recenzje książek z naszego księgozbioru. Zachęcamy także do zapisania się do newslettera, dzięki któremu nie ominiecie już żadnego wydarzenia organizowanego w Waszej ulubionej Bibliotece :)